Igaz, hogy a görény harap?
Ha vadászgörényre gondolsz: HARAP! Így ismerkedik a világ dolgaival. De szeretetből is képes rá. Jellemzően a harapása nem okoz jelentős sérülést (csak rászorít), és a viselkedés FOLYAMATOS neveléssel visszaszorítható.
Ha egy hetet kihagysz újra fogja kezdeni, és ha jó alaposan megnézed a pofáját még ki is röhög! :)
Minden télen nálam vannak egy gyerekkori barátom görijei (ő telente külföldön dolgozik), és mindíg szörnyű az első hét - annyira örül nekem a két dög, hogy össze-vissza harapdálnak, minden végtagom napokig Betadinos! :)
Ha ingerlik őket, vagy rosszúl viszonyúlnak hozzájuk, akkor már veszélyes sérüléseket is okozhatnak!
Ha vadon élő görényre gondolsz, az kitér az ember elől. Csak akkor támad, ha sikerül sarokba szorítani, akkor viszont ...!
Vagyis szerinted is harap, de úgy véled, ez ostobaság. Érdekes, hol kezdődik nálad a harapás?
Nekem szájzárazott az amúgy kézhez szoktatott, néha ijesztően szelíd görényem: eljátszottuk a vacsoraidőt és nagyon éhes volt, mire kiolvasztottam a csirkenyakát. Addig semmi baj nem volt belőle, hogy kézben adtam neki az ételt, akkor azonban elszámította az ugrást (nagyon éhes volt, ráugrott a kezemre), és a nyak helyett az ujjamat találta. Nem erre számított, szájzár, szétharapta az ujjamat (végül nem lett belőle súlyosabb gond, átharapta a körmömmél, de begyógyult).
De igen, a görények harapnak. Így ismerkednek a világgal. És egy rosszul nevelt görény lehet állandóan stresszes, ideges, az mindig harap (és erőset). És akkor is haraphat, ha belefeledkezik a játékba (erőset is, fegyelmezni kell, hogy tudja, hol a határ).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!