Kisgörény vagy nagygörény?
Kezdő görénytartónak melyiket ajánljátok?
Mert a kicsit nevelni kell(bár szerintem képes lennék rá...).
A nagyon meg nem tudhatom hogy megnevelték e.
Szerintetek?
Vegyél kisgörényt , a kicsi jobban hozzád szokik meg ahol laksz ahozis , egy kicsit nevelni kell de nem nehéz annyira.
A vadászgörény nevelése időigényes, ámde gyümölcsöző tevékenység. Nagyon sok idő és türelem kell hozzá. Tudomásul kell venni, hogy a görik más állatokhoz képes kissé "hiperaktívak", és szétszórtak. Elsőre ne várjunk tőlük túl sokat, apránként, kis lépésekkel viszont garantáltan tudunk majd eredményeket elérni.
Elsőként a harapásról kell leszoktatnunk őket, vagyis megtanítani nekik, hogy bennünket, gazdikat nem szabad (nagyon) harapni. Az alomra szoktatás szintén fontos dolog, nagyban megkönnyíti és kellemesebbé teszi életünket. A görik megtaníthatók még a nevükre vagy más vezényszavakra és kisebb mutatványokra, pl. pitizés, nadrágunkon felmászás, stb.
A tanítást egyedtől, illetve személyiségtől függően kétféleképpen végezhetjük: a helyes viselkedés jutalmazásával vagy a helytelen viselkedés büntetésével. Bármelyik módszert is válasszuk, fontos a következetesség. Ugyanazon szituációban, mindig ugyanúgy viselkedjünk görinkkel! Ha lelkesen kaparássza a frissen locsolt pálma földjét, akkor azt minden eseteben ugyanúgy reagáljuk le. Ne essünk abba a hibába, hogy egyszer rákiabálunk, másszor pedig azon nevetünk, hogy "nézzétek, milyen édesen ás, majd feltakarítom!" Ezekből az érzelmi kicsapongásokból semmit sem fog megjegyezni, és pláne nem tudja majd, hogy hogyan is kellene viselkednie.
A helyes viselkedést (pl. jó helyre végzi a dolgát) jutalomfalattal jutalmazzuk. A két dolgot ugyanis előbb-utóbb összeköti és később jutalomfalat adása nélkül is képes lesz jól viselkedni. Fontos, hogy azonnal jutalmazzuk, ezért mindig legyen a zsebünkben vagy a kezünk ügyében valami finomság.
A helytelen viselkedés büntetésére több módszer létezik. Mindig társítsuk ezek valamelyikét valamilyen rövid, a göri számára könnyen megjegyezhető tiltószóval pl. Nem! Fúj! Semmi értelme hosszú kiselőadást tartani a helyes viselkedésről, mert úgysem fogja megérteni. Ha következetesek vagyunk és mindig mondjuk a tiltószót valahányszor büntetünk, később már elég lesz ez ahhoz, hogy görink szót fogadjon.
Fontos az azonnali büntetés. Ha görink rosszat tesz, azonnal büntessük meg. Később már nincs értelme, mert nem fogja tudni miért kapta.
Lehetséges büntetési formák a pofon, az orrpöckölés, grabancrázás és a földre leszorítás. Mindegyiknél ügyeljünk a göri testi épségére. Nem az a lényeg, hogy fájdalmat okozzunk, hanem, hogy a göri tudomására hozzuk, hogy valami olyat tett, ami nekünk nem tetszett. A ketrecbe vagy hordozóba zárással vigyázzunk. Nem jó, ha görényünk ezen helyeket megutálja.
Nagyobb görényt is lehet kapni megnevelve. Görény mentősöknél az örökbefogadható idősebb görik általában szocializáltak és meg vannak nevelve. Vannak olyan görényeik is néha amit kifejezetten ajánlanak kezdőknek is. Egy idősebb görénnyel szerintem kevesebb lenne a gondod, viszont ők is ugyanúgy tudnak ragaszkodni az új gazdájukhoz mint egy kölyök.
A kicsivel meg pont az ellenkezője. Sokkal többet kell vele foglalkozni mint egy naggyal.
De a te döntésed hogy melyiket választod, mert te érzed melyikhez van elég időd, energiád. Viszont ha kicsit veszel és nem tudod leszoktatni a harapásról meg megnevelni akkor ne az legyen, hogy túl adsz rajta. Sok ilyen hirdetést láttam már sajnos.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!