Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Deguk összeszoktatása?

Deguk összeszoktatása?

Figyelt kérdés

Elkezdtem összeszoktatni két degút (két lány). Zsepicsere, forgács csere, egymás mellé tett ketrecek, semleges helyen rövid randevú. Minden nagyon jól ment, szagolgatták egymást csipogtak.


Tegnap összetettük őket egy nagyobb ketrecben. Eleinte minden rendben volt, majd össze-össze ugrottak. Harapás nem volt vagy nem láttam, inkább boxhoz hasonlítanám. Néhány másodpercig tartott, utána megint szagolgatták egymást bújtak, csicseregtek. Majd ez ment folyamatosan harc és békülés.


Végül a kisebbet kivettem, mert nem mertem őket éjszakára együtt hagyni. A két ketrec egymás mellett van. Utána mindkettő akart menni a másikhoz.


Mit javasoltok, mit csináljak?


2013. júl. 18. 08:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Csak a rangsort boxolták le egymás között.

Szerintem folytasd ugyan így. Ma esetleg lehetnek többet egy ketrecben. Ha jól megvannak, együtt pihennek, akkor éjszakára is maradhatnak.

Amíg vér nem folyik, addig nincs miért aggódnod.

2013. júl. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy nekem 2 fiú degum van (tesók), már 5 évesek és a mai napig boxolnak néha :) Olyankor megy a visongás egy darabig, kergetőznek, majd lenyugszanak és egymás hegyén-hátán pihenik ki a fáradalmaikat.
2013. júl. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor délután indul a második menet
2013. júl. 18. 08:34
 4/7 anonim ***** válasza:

Le kell rendezniük a rangsort, semmi veszélyeset nem csináltak. Főleg, hogy csicseregtek is utána.

Ha eldurvul, és vér is folyik, csak akkor kell őket szétválasztanod, egyébként éjszakára is nyugodtan bent hagyhatod őket.

2013. júl. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is tök jól megy a dolog! Folytasd a randikat, minél gyakrabban, minél hosszabb időre, és ha kialakult a rangsor, teljes a harmónia csak utána költöztesd össze őket!

De lehetőleg az is felügyelet mellett menjen, minél semlegesebb ketrecben.

2013. júl. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Még egy kérdés:)


Teljesen semleges ketrecet nem gondoltam beszerezni, de hiszek nektek, ha azt mondjátok szükséges.


Úgy csináltam, hogy maga a ketrec váza megmaradt. Telejsen új szinteket készítettünk bele fából (legjobb barátom szobrász)Minden bútor kikerült belőle, azok helyek minden teljesen új. Magát a ketrec vázat pedig lefertőtlenítettem. Kell így is az új ketrec?

2013. júl. 18. 10:08
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt a "semleges ketrec" dolgot sem kell annyira szigorúan venni. Amennyit ti változtattatok rajta, bőven elégnek tűnik.

Majd írd meg, hogy megy, kíváncsi vagyok :)

2013. júl. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!