Tengeri malac tartással kapcsolatos kérdések?
Szeretnék tengeri malacot, és lenne néhány kérdésem a tartással kapcsolatban.
1., Mit esznek?
2., Milyen időközönként fésüljem őket?
3., Milyen időközönként engedjem őket ki?
4., Milyen időközönként fürdessem őket?
5., Mit ehetnek?
6., Ablakom alá tehetem a ketrecüket?
7., Zavarja őket a napfény?
8., Bírják a meleget?
9., Baj ha úgy csinálom hogy alúra teszek fűrészport is és rá forgácsot hogy ne kelljen annyi forgácsot venni (apukámnak a cégétől kapunk csomó fűrészport)
10., Van valami tapasztalatok a tartásukkal kapcsolatban? Minden tapasztalatot, észre vételt nagyon szívesen fogadok! :)
1.)Gyümölcsökből:alma,görögdinnye,banán,szőlő,kivi,narancs, mandarin,cseresznye.
Zöldségekből:uborka,paradicsom,paprika,cukkini,sárgarépa,sütőtök.
2.)Mindennap fésülheted őket.
3.)Hetente 3-szor.
4.)A fürdetés előtt elő kell készíteni két törülközőt, és a langyosnál picit melegebb fürdővizet. A szappant , a tusfürdőt és a sampont nem ajánlom, mert szárítják a malac bőrét, és egyes összetevői(k)re allergiás is lehet az állat.
A tengerimalacot óvatosan helyezze a vízbe. Egyes állatok mindent megtesznek, hogy kijussanak a vízből, ezért egyik keze mindig a malacon legyen. A vizet óvatosan csorgassa tenyeréből a malac hátára, és finoman dörzsölje a szőrét. Ahhoz, hogy lemossa a hátán lévő összes piszkot, fordítsa a malacot a hátára, és így helyezze bele a vízbe és dörzsölgesse. Vigyázzon, hogy a malac fülébe, szemébe és orrába ne kerüljön víz. Ha a malac háton van, a hasát is le tudja mosni. A pofa mosásához inkább egy vizes törülközőt ajánlok, így kevés az esélye hogy víz megy a nem kívánt testrészekbe.z előkészített törülközőbe tegye be a malackát, finoman csavarja körül, és a törülköző „simogatásával” törölje szárazra a malacot. A hosszú szőrűeknél gyakran két törülközőre van szükség. Ha a törölgetés készen van, akkor túl van egy sikeres fürdetésen.
6.)Ezt bocsi nem tudom :(
7.)Persze hogy zavarja őket nem szabad soha napra rakni őket.
8.)A tengeri malacok jobban bírják a hideget mint a meleget.
9.)-
10.)A tartási hely kialakításánál nagyon fontos szempont, hogy huzatmentes, száraz és jól szellőző legyen. Figyelni kell arra, hogy a helyük világos legyen (a tengerimalac szervezete a napfény hatására termeli az elengedhetetlenül fontos D-vitamint) és nyáron ne tűzze a nap (a hőguta elkerülése érdekében). Az optimális tartási hőmérsékletük 22 és 28 fok között található.
Lehetőség szerint - amennyiben nem tud leesni vagy felborulni róla - érdemes 10-20 cm-rel a padló fölött elhelyezni a ketrecüket, állvány vagy polc segítségével. A fűtőtest közelségét, illetve a légkondicionáló berendezés által keltett, a ketrecre irányuló légmozgást kerülni kell tengerimalacaink egészsége érdekében. Pár dekoratív növénnyel és egy kis kreativitással természetközeli sarkot is varázsolhatuk számukra otthonunkban.
Állandó, kinti tartásuk az éghajlati viszonyainkat figyelembe véve nem lehetséges. Megfelelő hőmérséklet esetén (nem hidegben és nem kánikulában) tavasszal, nyáron és kora ősszel állandó felügyelet mellett nyugodtan kivihetjük a nem harmatos, "tiszta" (kipufogógáz- és állati vizelet-mentes) fűre legelészni tengerimalacainkat: így edződik az immunrendszerük, a játék és felderítés közben elfogyasztott fű pedig jótékony szerepet tölt be a táplálkozásukban.Régebben a terráriumban (vagy akváriumban) tartásnál nem a "helyesség" volt az irányadó, hanem a lehetőség - ekkor még nem terjedtek el a kisállatok számára sokkal alkalmasabb ketrecek. A terrárium szinte egyetlen előnye, hogy az alom nem szóródik ki a szobában, bár ez akár egy ketrec esetében is megvalósítható lenne egy kívülről felszerelt plussz fólia, ruhaanyag vagy plexi segítségével. A hátrányai közé sorolható a rossz szellőzés és a lassú légcsere. Emiatt és a nem gyakori takarítás miatt keletkezett ammóniagőz egészségkárosodást is okozhat kedvencünknél.
Vásárolhatunk új ketrecet állatkereskedésben, webáruházban, vagy használtan az interneten, vannak általános és jó minőségűek - hogy pontosan milyen ketrecet választunk, ezt szinte csak a pénztárcánk dönti el. A ketrecek előnye a könnyű összeszerelés és szétszedés, a könnyű szállíthatóság és a kiváló szellőzés. Takarításuk egy kisseprű és egy szemetes lapát segítségével egyszerű feladat. A rácsrészük könnyen leválasztható a műanyag aljról, melyet kinti legelészés esetén malacaink fölé helyezhetünk, megelőzve a szökésüket. :-)
Fontos kérdés még az, hogy a ketrec alapterületete megfeleljen tengerimalacaink tartási igényeinek. Két tengerimalac esetében legalább 100 cm hosszúságú (ehhez általában 45-50 cm szélesség és 35-50 cm magasság jár együtt) ketrec szükséges. Léteznek gyárilag etetővel, itatóval és bújókával vagy galériával felszerelt ketrecek, de természetesen magunk is berendezhetjük felszerelés nélkül vásárolt ketrecünket. A kereskedelemben kapható ketrecek általában plussz szinttel (galériával) is bővíthetőek, így növelhetjük kedvenceink életterét.
Nem alkalmas kartondoboz vagy faláda tengerimalacok tartására, az előbbi a fényt nem, de nedvességet átereszti, illetve könnyen kirághatja magát belőle, az utóbbi nehezen tisztítható, a vizeletet könnyen magába szívja és egy kiálló szálka könnyen sérülést okozhat.
gemon.ro
minden kérdésedre találsz választ!
A fűrészport felejtsd el, ha belemegy az orrába egyfolytában tüsszögni fog, a végén akár meg is fullad.
Ha mindenáron forgácsot akarsz, akkor az alá tehetsz egy réteg pelletet, de fűrészport azt nem.
Nem kell őket fürdetni, csak ha valami miatt nagyon összekoszolják magukat. Amúgy félévente elég.
Nem a napfény zavarja őket, hanem a tűző nap, mert nem bírják a meleget. 25 fok felett kifejezetten rosszul érzik magukat, ilyenkor hűteni kell őket valahogy (hidegvizes palack, hideg csempe, stb.).
Itt egy kisokos a malacokról, de én is ajánlom az egész gemon.ro oldalt:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!