Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen márkájú tápot vegyek a...

Puppies kérdése:

Milyen márkájú tápot vegyek a deguknak?

Figyelt kérdés
Nemrég kaptam 2 kis degut.A tenyésztő azt mondta, hogy a legtöbb táp amit a boltba árulnak árt nekik mert túl cukros.Viszont ötletem sincs, hogy akkor milyen márkájú kaját vegyek nekik.A legjobban reklámozottakat pont említették nekem, hogy nagyon árt és ne kapjanak sokat vagy egyáltalán.Remélem valaki tud mondani nekem 1-2 márkát esetleg több márkát amit ha összekeverek pont jó nekik.

2013. ápr. 9. 21:28
 1/6 anonim ***** válasza:
61%
Versele laga a legjobb márka minden ilyen kisállatka számára (hörcsög, nyúl, törpenyúl, tengerimalac, degu, csincsilla...), azt ajánlom, hogy az ő termékeik között nézelődj! :)
2013. ápr. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
A versele laga chinchilla complete a legjobb a deguknak. Ne zavarjon meg, hogy csincsilla van rajta. :)
2013. ápr. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ebből az összehasonlításból kár, hogy a Versale laga kimaradt, de az összes többi kapható táp benne van:

[link]

2013. ápr. 10. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3-as vagyok, dehogy maradt ki a Versale laga, csak másik oldalon van. Meg is kapta a legjobb minősítést.

[link]

2013. ápr. 10. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Fűevő pocakjuk van, szóval a 30%-os rosttartalom a jó minőségű táp jele... És az se árt, ha a rostokat hosszú szálas formában látod is, mert a hátsó fogaikat is koptatniuk kell, azt meg a fű rostjai csinálják.


A Verselle Laga Degu Nature verziója egy kifutó terméke a cégnek. Nincs benne cukor, így bélgyulladást, cukorbetegség tüneteket nem okoz, ellentétben a legtöbb táppal, de a rost össze van törve benne, és kevés, szóval hátsó fog túlnövést azt szokott csinálni. :(

A Chinchilla Nature, egy kicsit cukrosabb a Degu Naturenál, de a Rebalance verziója már jobb nála. (Van benne szálas rost.)

Az igazán egészséges a Chinchilla Complete ahogy az előzők is írták, de nem minden degu szereti. Viszont sokkal egészségesebb bármelyik tápnál, trükkös tápváltással érdemes őket átállítani, mert 1-3 év helyett 8-10 évig élhetnek rajta jó egészségben.

A degus fórumokon állandó téma, a hogyan etessem meg a degukkal a Completet...

Amíg picik, addig jó eséllyel megkóstolja és megeszi... De ha már öreg, és betegség miatt írja elő a doki, akkor kellenek a trükkök. :)

Szóval minél előbb szoktasd őket át.

És a Complete mellett is a kajájuk 70-80%-a legyen minőségi széna:

[link]

2013. ápr. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat sokat segítettetek.:)
2013. ápr. 10. 17:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!