Nyuszit szeretnék tartani. Neki is kell egy azonos nemü társ mint a tengerimalackáknál?
" Sokszor kérdezik, hogy egy nyúl nem lesz-e magányos. A kérdés jó, mert a vadon élő állatok csapatban élnek. De ha megvizsgáljuk ezt a csapatot, azt látjuk, hogy ez nem egy olyan falka, ahol az egyedek igénylik egymás testközelét, ahol játszanak egymással. Inkább azért élnek együtt, mert mint zsákmányállatoknak ez előnyösebb: több szem többet lát. Természetesen itt is vannak azért társak, akik kedvelik egymás társaságát, többet pihennek együtt, de leginkább azt látjuk, hogy egyedül eszegetnek a nyulak. A nőstények külön üregben laknak (sőt, ha egy másik próbálna meg bemenni az ő lakhelyére, komoly verekedés alakulhat ki), külön nevelik kölykeiket, a bakok teljesen külön vannak, nem keresik egymás társaságát.
Tehát a rövid kitérő után: nem, a nyúl nem lesz magányos egyedül tartva. Persze mindenképp ki kell emelni: a NAPI FOGLALKOZÁST IGÉNYLI! Ha tehát úgy gondolja valaki, nem tud naponta foglalkozni kedvencével, az ne azon gondolkozzon, hogy kettőt szeretne emiatt, hanem inkább tegyen le az állattartásról!
Aki viszont úgy érzi, van kellő tapasztalata, az beszerezhet két (netán több) nyuszit, de a feltételeket biztosítania kell. Egyrészt a nagyobb ketrecet, a több szabadidőt, másrészt tudni kell, hogy milyen nemű nyuszik hogy viszonyulnak egymáshoz.
Két bak ivarérettség után a kis helyen akár halálos sérülést okozóan verekedni fog egymással! Akkor is, ha alomtestvérek. A természetben van hely, hogy a gyengébb elmenekülhessen, de még a legnagyobb szoba is kicsi ehhez. Tehát két bakot NE tartsunk együtt!
Két nőstény esetében, főleg ha egyidősek, más lehet a helyzet. Ivarérettségig nem lesz gond, akkor viszont a dominánsabb bizony bánthatja az alárendeltet. És nem csak egyszer, hanem szinte állandóan bizonyítja, hogy ő a főnök. Ez pedig az alárendelt állatnak állandó stressz, mégha sérüléssel járó verekedés nem is alakul ki köztük. De ez utóbbi eset is előfordulhat. És ha két nőstény utálni kezdi egymást, ott nagyon kicsi az esély, hogy valaha is béke legyen. természetesen vannak nagyon jól együttélő nőstény párosok, de fel kell készülni, hogy esetleg ez nem így lesz.
A bak és nőstény páros: "természetesen" jól "megértik" egymást. Csak épp itt képzett tenyésztővé is kell válnunk azonnal, mert ivarérettség után gyártani kezdik a kisnyuszikat. Ami azonkivül, hogy ez mindig gond azért is baj, mert a nőstény sokkal előbb lesz ivarérett, mint ahogy tenyésztésbe lehetne venni (kb. 4 hónapos korban lesz ivarérett, a tenyésztésbe vételi kort pedig 7-8 hónaposan érik el). Ez pedig a bakot nemigen érdekli. A következmények súlyosak lehetnek, akár a nőstény életébe is kerülhetnek. A kicsik elhelyezése, a bak áthelyezése is megoldásra váró feladat ebben az esetben.
A megoldás aránylag egyszerű: ha békességben együtt élő állatokat szeretnénk, a legjobb az ellenkező nemű, ivartalanított nyuszik együtt tartása. "
Jó nyuszizást!:)
Utolsó!
Ez hasznos volt. Én most 2 ivarérett lány nyuszit akarok együtt tartni (nappal 1-2 együtt lennének és lenne külön házuk), na majd meglátom, hogyan viszonyulnak egymáshoz.
Főleg, hogy az egyik másfél éves lesz, a másik meg csak 2-3 hónapos. :D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!