Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Meddig tart egy vadászgörény...

Meddig tart egy vadászgörény vemhessége?

Figyelt kérdés
Elvittük pároztatni, és sikerült is a 'közösülésük'. Mielőtt elvittük, ugye meg voltak duzzadva a szeméremajkai. Miután végbement a 'nagy dolog', nem kellene a szeméremajkainak visszatérnie az eredeti, nem megduzzadt formába?

2013. ápr. 1. 18:17
 1/5 Angelus Lanx ***** válasza:

DE, ha sikeres volt a párzás, akkor 1-2 napon belül már látványosan zsugorodnia kell a pérának. Kb 1 héten belül teljesen visszahúzódik. Nem tudom mennyi ideig voltak együtt a hímmel, de 2-3 nap a megszokott, mivel a nőstény peteérése csak az első közösüléstől számított 30. órában indul meg. De ha biztosra tudod, hogy sikeres volt, akkor csak simán vissza kell húzódnia. Elősször beráncosodik és aztán kezd egyre kisebb lenni.


A vemhesség kb 40-44 napból áll. Amikor görényeim voltak, azok rendszeresen a 41. napon ellettek.


Ezen a linken olvashatsz róla többet:

[link]


Ezen pedig a többi vemhességgel kapcsolatos dolgot is elolvasthatod:

[link]


Remélem tudtam segíteni.

2013. ápr. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, nem tudom, hogy ez baj e, de a péra nem ráncosodott be. A hímmel 4 napot voltak együtt. Nem tudom biztosan, hogy sikerült e a párzás, de valószínűnek tartom, ennyi nap után, és a szeméremajkán van egy seb. És közvetlenül a felette lévő hasi részen, is sebek vannak. Mivel a péra nem kezdett zsugorodni, nem lehet e, hogy nem sikerült a hím görénynek a behatolás? Vagy ez független attól?
2013. ápr. 2. 13:44
 3/5 Angelus Lanx ***** válasza:

Ezek alapján nem sikerült a behatolás.


A sebek miatt viszont ajánlom, hogy vidd el orvoshoz.


Többet sajnos én sem tudok segíteni.

2013. ápr. 3. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
na ez az, nem értessz hozzá, nem tudsz róla semmit, mégis szaporítassz, mondd ez mégis kinek, minek jó??
2013. ápr. 5. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

... Nem tudom ez mért nagy baj, egyszer nekem is meg kell értenem, mint látod utána nézek, figyelek rá. Mért baj ha születnek kisgörények? Saját célomra szaporítok. Tartom az állatot, mint kiskedvenc. És azért is jó, mert nem akarok 20000 forintot műtétre költeni. Na ez a rossz. Természetellenes. Szaporítom, hogy ne ivarozzon túl. Mi a baj ezzel?

Nem baj, ennyi segítség elég is lesz, kedves első kommentelő, köszönöm szépen

2013. ápr. 5. 16:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!