Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mekkora akvárium kell egy...

Mekkora akvárium kell egy hörcsögnek, ha rakok be neki futókereket és valami búvóhelyet? És csokoládét tényleg megeszi?

Figyelt kérdés
Segítsetek légszi!
2009. aug. 21. 15:28
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Van rájuk póráz, de szerintem csak aranyhörcsögre jó, törpehörire nem. De ne várd, hogy majd engedelmesen megy a lábadnál és viheted sétálni, mint egy kutyát. A hámot sem igazán díjazná szegény, ezzel felesleges kínozni. Ha kiviszed az udvarra, akkor figyelj rá nagyon, de póráz nem kell neki.
2009. aug. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Én a ketrecet ajánlanám, onnan kilát, és jobban szellőzik, nem lesz annyira melege szegény hörcsögnek.
2009. aug. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

De a ketrec az asszem drágább!


meg nem akarok feleslegesen pénzt kiadni ketrecért, ha jó neki egy meglévő terrárium!

2009. aug. 21. 18:20
 14/20 anonim ***** válasza:

Terrárium, nem akvárium. Az akváriumban víz van, abban pedig mefullad a höri :)

Mekkora... Hát, minél nagyobb, annál jobb! Gondold el, az egész életét fogja leélni abban az üvegdobozban, amit adsz neki. Te is utálnád, ha be lennél zárva a szobádba, akármekkora ablakod van, és akárhány csatorna van a tévén.

Futókerék, búvóhely, mászókák, sok játék kell neki, minél több, hogy ne unatkozzon.

Csokoládét pedig ne adj neki, beteg lehet tőle. Megeszi, de én nem kockáztatnék. Etesd hörcsögtáppal és zöldséggel, gyümölccsel! Olvass utána, van egy pár hörcsögtenyészet az országban, az ő weboldalaikon le vannak írva a tartási követelmények.

2009. aug. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Ja, a terrárium "litere" nem igazán számít, az alapterületét nézd. Elvan ő kicsiben is, de nem jó neki. Nagyon tuti felszerelt ketreceket lehet kapni amúgy, olyanokat, hogy még te is szívesen beköltöznél, ha meglátnád :D Ha hörcsög lennék, csak olyanban akarnék élni, nézz be egy Fressnapfba, és csodáld meg :)
2009. aug. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Nem gondolom, hogy van horinek poraz, de ha igen lecci zoljalmert megneznelek vele amint setaltatod!

Amogy en amior jobb ido volt az igazi friss jo fube kezbe idonkent levittem.

Jol mekpakolta a pofazacsijait meg rohangalt egyet, azt mentunk haza hogy kiraja acsmagot :)

2009. aug. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
nekem van hörcsögpórázom csak heccből vettem nekik és megpróbáltam rájuk tenni és nenm sikerült mert mindg kihúzza a lábát!szetem ez tök felesleges pénzkidobás!csokit ne adj neki mert beeragadhat a pofazacskójába és az végzetes lehet!!az én hörieim (2) egy 45 literes terráriumban élnek (aranyhörik) és nagyon jól megvannak és minden nap kiveszem őket had futkározzanak!
2009. aug. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Tenyésztem a dzsungáriai törpehörcsögöt,vannak is eladó picik ha érdekel. A honlapomon rajta vannak a fontos dolgok,amiket jó tudni: www.myhamsters.mlap.hu

2009. aug. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Arra nagyon figyelj, hogy amit a terráriumba raksz ne legyen túl magas, hihetetlen, de nagyon sok mindenen ki tudnak mászni ezek az aprócska állatok.

VAn úgy nevezett "hörcsögpóráz". Ez egy műanyag gömb, amibe bele lehet tenni a hörcsögöt és tud szaglászni mindenfelé. Ám ebben nem érzi jól magát a höri, mer csak szabadulni próbál belőle, mert nem lát rendesen és nem fér hozzá a körülötte lévő dolgokhoz. Ez nem ajánlatos.

Kertbe azért nem igen szabad kivinni, mert könnyen összeszedhet valami betegséget kutya/macska piszokból. Ha mésig, nagyon figyelj rá.

Törpehörcsögre nem hiszem h van póráz.

2009. aug. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Arra figyelj, hogy a futókerék és a búvóhely mellet legyen neki elég tere futkározni meg túrni a forgácsot. :)
2009. aug. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!