Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Két vemhesség között mennyi...

Két vemhesség között mennyi időnek kell eltelnie tengerimalacoknál?

Figyelt kérdés

Szült a malacom, de mind elpusztult. Akár most vasárnap is pároztathatom újra?

Válaszokat előre is köszönöm!


2009. júl. 27. 14:13
 1/5 anonim ***** válasza:

szia

mennyi idős a malacod?

2009. júl. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ugyanaz vagyok

ha elpusztultak a malacok annak okai vannak.

Már halva születtek vagy utánna?

Én vettem egy fiu malacot...én is pároztattam (márnagyonmegbántam) és a fiu 1 hónap mulva elpusztult.

Már láttam rajta hogy valami nincs rendben...amielőtt elpusztult kezdett vékonyodni..stb.

Rögtön különraktam a lányoktól.

Hát a fiumalac elpusztult..pedig állatkórházba isvittem:(

És rá 1hónap mulva elpusztult az egyik lány is.

Na őt felboncoltattam meg persze a fiut is.

Persze megszülettek közben a malacok...és azokból is elpusztult 2 abból az alomból,amelyiknek később elpusztult az anyja.

Megmodnták hogy ezt a betegséget a fiu adta át a nősténynek és a kicsiknek is amik elpusztultak.

Nem ismerték fel a baktériumot,mert nem sokmidnneki viszi felboncoltatni az állatait...

Szerencsére a 2.nőstényem megmaradt,neki nm lett semmi baja..hálistennek.

Szóval én azt mondom hogy ha elpusztultak a kicsik annak valami oka van.

Vagy a nőstény túl idős hozzá v túl fiatal.

VAGY A kicsik túl korán avgy későn születtek emg.az utóbbi inkább fordul elő.

vAGY A fiu malacnak van valami baja.

2009. júl. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hello!

A malacom 9 hónapos, 6 hónaposan kaptam már terhesen. Az apát nem tudom hány éves vagy hónapos. Akitől kaptuk a malacot tenyésztő úgyhogy beltenyészet vagy betegség kizárt. Azt nem tudom megmondani, hogy halva születtek vagy megölte az anyjuk, mert reggel amikor felkeltem, arra lettem figyelmes hogy összegubózva ül az egyik sarokba a malac, arrébb piszkáltam és akkor láttam meg a kicsiket, de már halottak voltak.

2009. júl. 27. 22:26
 4/5 anonim ***** válasza:

értem

akkor nm tudom hogy mi lehetett a baj.

Egy malacnak 1ébes koráig kell szülnie ami a te esetedben megtörnént.

Szerintem várj 1-2 akár 3 hónapot,amíg ujra vemhesíted a malacot.Addig tartsd külön tőlle a fiut.

2009. júl. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagyon megterhelő egy tengerin malacnak ha terhesség után megint vemhes lesz ezért minimum fél évet várj vele
2009. júl. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!