Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacom ma szült 4...

Tengerimalacom ma szült 4 kicsit, amikor észrevettem már mind halott volt, az egyiket megette félig, a többinek megrágcsálta a lábfejüket :S Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
A hasát megtapogattam és olyan mintha még lenne benne kismalac, lehetséges? Miért ölte meg őket? (elég fejletlenek voltak, a szűrük is rövid volt, a kifejletthez képest) Vagy lehet, hogy nem ő ölte meg őket hanem halva születtek?
2009. júl. 27. 12:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ezt azért csinálta, mert valószínű, hogy életképtelenek voltak, vagy sérültek. Az enyémmel is előfordult már ilyen, de ő csak egyet evett meg, a többit szoptatta, biztosan azért, mert azzal az egyel biztos volt valami gond. A természet mindig elrendezi magát. Ez most sajnos egy ilyen alom volt, de legközelebb, remélhetőleg jobb lesz. Sok sikert!
2009. júl. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:

Szia!


Mikor gyerek voltam ugyanez történt az én malacommal is. 4 kölyke született szintén és mire odamentem az akváriumhoz mind halott volt. Elvittem a malacot a dokihoz és azt mondta, hogy csoda számba megy a négy malac mert általában csak egyet hoznak a világra. Megvizsgálta és adott a malacomnak egy injekciót mert szerinte egy fertőzéstől haltak meg a picik. Rá kb. 2 hétre meghalt szegény malacom. :( Ha mindenesetre harapásnyomot látsz a kicsiken biztos, hogy megolte őket. Ezért mondják,hogy nagyon kell figyelni éjjel nappal mikor születnek a kicsik.

2009. júl. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. Remélem legközelebb nem fordul elő ilyen mert elég rossz volt látni. Amúgy első szülése volt, csodálkoztam h négyet szült.
2009. júl. 27. 13:04
 4/13 A kérdező kommentje:
Még azt elfelejtettem, hogy kiszámoltam és augusztus 3.-án kellett volna szülnie, úgy terveztem h akkor nem alszok és figyelemmel követem, de nem gondoltam h 8 nappal hamarabb szül.
2009. júl. 27. 13:11
 5/13 anonim ***** válasza:
Azért ölte meg a kicsiket, mert nem tartotta megfelelőnek a körülményeket a felnevelésükhöz. Túl kicsinek vagy nem elég biztonságosnak érezte a helyet.
2009. júl. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Eléggé kicsik voltak. A hely megfelelő volt, eldugott helyen, félig sötétbe volt. Éjszaka szült, akkor meg teljes a csend.


itt a kép róluk(csak erős idegzetűeknek!)

[link]

2009. júl. 27. 22:32
 7/13 anonim ***** válasza:

szia

megnéztem a képeket a kicsikről.

Látszik rajtuk hogy kicsit fejlettlenül születtek.

Nekem is lány malacom van,vagyis mindig is azok voltak.

Nekem ilyesmi sosem fordult elő,hogy halva születtek volna.

Most 1fél éve történt hogy vettem hozzájuk mert akkor még 2 lány volt egy fiu cucut.

Párosodtak minden,de egyik napról a másikra a fiumalac nagyon rosszul lett.Rá 2 napra el is pusztult,az orvosok adtak neki injekciókat,mert azalatt a két nap alatt folyamatosan vittem dokihoz,én etettem speciális táplálékkal.De nm sikerült megmenteni:(

Közben a 2 lánymalac megfialt.

1 hét múlva elpusztult 1 kismalac,rá 2 napra pedig még1:(

Nem tudtam mi lehet a bajuk,rendes időre születtek,minden.

Miután eladtam a kicsiket, rá 1 hónapra elpusztult az egyik lány malacom,az amelyiknek 2kölyke is elpusztult.

Persze a fiumalacot is és ezt a lányt is elvittem felboncoltatni,és az lett az eredménye,hogy ahonnan vettem a fiumalacot megbetegedett, és most jött ki rajta.És amég a 2lány malaccal volt együtt megfertőzte az egyiket,és valószínüleg a kicsik is ezért pusztultak el.

Lehetséges hogy halva születtek,mert a képeken fejlettlennek tűnnek.

Sajnálom a piciket:(

De azért törődj sokat a malacoddal

2009. júl. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Lehet buta kérdés és bocsi az off-ért de én is tratok malackákat,nálam is volt ellés(szerencsére mind él) és nem láton mitől fejletlenek ezek a malackák...az enyémek is ilyennek születtek...biztos h ez az én tudatlanságom csak gondoltam megkérdem,máskülönben hülén halok meg!:)
2009. júl. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

hát ha nem látod rajtuk

1. a szűre se oylan

2. alaoból látszik h sokkal kissebbek a kelleténél.

Mind1 sztem ebből ne üssünk vitát...jópár kismalacot láttam már és nekem egyik se nézett így ki.Sokkal fejlettebbek voltak.

2009. júl. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Megkérdeztem ahonnan kaptuk a malacot, azt mondta h vagy koraszülöttek voltak, valami miatt hamarabb születtek meg és az anya azért ölte meg őket mert nem maradtak volna meg. A másik lehetőség, hogy eleve az anya malac rossz anya. 1-2 hónap múlva megpróbálom megint pároztatni, remélem megmaradnak.

(nem a pénz miatt akarok kicsiket, hanem úgymond " az élmény miatt")

2009. júl. 28. 23:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!