Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac testvérek párosod...

Tengerimalac testvérek párosodnak?

Figyelt kérdés

2012. júl. 11. 17:13
 1/7 dorinna00 ***** válasza:
Elképzelhető. Kb. 15-20% az esélyrá.
2012. júl. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Persze!
2012. júl. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Természetesen. Sőt, a legtöbb állat a családja bármely tagjával párosodik adott esetben. De ez nem szerencsés dolog, mert az utódok sokszor betegen születnek, vagy nem megfelelő immunrendszerrel stb.
2012. júl. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2012. júl. 11. 17:22
 5/7 anonim ***** válasza:
Testvérek is, szülők-gyerekek is, de ne hagyd, mert beteg utódok születhetnek! Ezért kell kb. egyhónapos korukban nemenként szétválogatni őket!
2012. júl. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez a hülye baromságot felejtsük már el, hogy beteg lesz a beltenyésztett állat. Nem. A homozigóta gének aránya fog nőni, de egyálatlán nem törvényszerű, hogy az betegséget jelent. Ugyanannyi eséllyel lehet átlag fölötti képesség is az eredménye. Mellesleg az állattenyésztésben régóta bevett szokás a beltenyésztés.
2012. júl. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Platypus ***** válasza:

Az tényleg nem igaz, hogy egy beltenyésztéses párosítás eredménye garantáltan beteg lesz. De attól még nem árt, ha ez terjed el, mert kockázatos egy dolog. Minél inkább beltenyésztett egy állat, minél magasabb a homozigóta allélok aránya, annál gyengébb az immunrendszer. Ez a veszély akkor áll fent, ha sorozatos rokonpárosítás történik. A bolti rágcsálóknál nem ismert a családfa, könnyen lehet, hogy már 20 beltenyésztéses párosítás volt az előző generációkban, és ennyi után egy 21-dik már bőven sok lehet.

Továbbá ismeretlen származású állatoknál nem ritkaság, ha hordoznak valamit. És minél erősebb a beltenyésztettség, annál esélyesebb, hogy a láthatatlanul hordozott problémából kialakult betegség lesz.

Igaz, hogy a tudatos tenyésztésnél, ismert felmenőkkel és kiszámolt rokonsági fokkal a rokonpárosítás egy fontos eszköz a tenyésztő kezében. De ennek a feltételei nem adottak az egyszeri kisállattartónál, aki már az állat szüleiről se tud semmit, és egy Punett-táblát se tud felrajzolni. Ezért még mindig jobb, ha azt mondják, hogy egy rokonpárosítástól lesz beteg az utód, minthogy veszélytelennek tartsák a dolgot és nekiálljanak kísérletezni.

2012. júl. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!