Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Meghalt a csincsillám, de nem...

Meghalt a csincsillám, de nem tudom mibe. Valami ötlet?

Figyelt kérdés
Felkeltem reggel de akkor már meg volt halva. Úgy nézett ki, mint aki alszik, csak nyitva volt a szeme. Mitől halhatott meg. (4 éves volt.. Fiú) Hőguta? vagy csak öreg volt?
2009. jún. 15. 00:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

4 évesen nem öreg egy csincsilla (átlag 10-15 évet élnek).

Hőguta...nem hiszem, és annak a jeleit már láttad volna rajta...remélhetőleg (a kis fülein kidudorodnak, vörösödnek az erek). Meg még szerintem nincs is annyira meleg.

Írj még valamit, hogy hogy viselkedett mostanában! Egyedül volt, vagy egy társa is van? Milyen színűek voltak a fogai? Mit evett mostanában?

2009. jún. 15. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem öreg volt.
2009. jún. 15. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
mindig nagyon hiperaktiv volt, de az utóbbi napokban nem:S egyedül volt.. sárgák voltak a fogai. De szegénykém annyi mindent átélt... ugyértem megégette már az egyik fülét, neki ment egyik haveromnak és vérzett az orra, a ketrecbe beleragadt a lába és eltörött neki.. Amúgy meg télleg jó gazdijai voltunk ... :) valamit esetleg szeretnél tudni, amiből könnyebben segitenél?:S
2009. jún. 15. 00:40
 4/11 A kérdező kommentje:
Ja és sima csincsilla kaját adtunk neki, néha paprika házat, kamillát, mazsolát de csak keveset és ritkán.. saláta levelet.. zöldségeket
2009. jún. 15. 00:42
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Hmm.. a kajával minden oké (ennek örülök, ugyanis hallottam olyan hát, nevezzük úgy, emberről, aki csokis keksszel tömte a csiniket, mert annyira édesek, ahogy rágcsálnak...)

A fogakról a szakirodalom azt írja, hogy halvány rózsaszínnek kell lenniük, de mivel a kajával nem volt gond, nem hiszem, hogy ez okozta volna.

Mivel egyedül volt, ezért ok lehet a depresszió, a magány. Hiába írják sok oldalon, hogy ha eleget foglalkozik vele az ember, akkor nem kell társ, de sajna mi nem helyettesíthetjük a fajtársat. Egyébként nem kételkedem abban, hogy jó gazdik voltatok! És sajnálom a kis szőrmókot! :-(

Sajnos több ötletem nincs hogy mi lehetett :-(

2009. jún. 15. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom a csinidet:( A lehető legérzékenyebb állatok és nagyon jól tudják titkolni ha valami bajuk van. Az egyedülléthez hozzájöttek a balesetes dolgok, de nem volt teljesen megfelelő a táplálása sem. Az egészséges csinifog narancssárga és figyelni kell, nehogy túlnőjjön. Amire nekik szükségük van, a csincsilla táp, széna, víz, ez az alap. Salátát, paprikaházat nem kaphatnak. Időnként az emésztés javítására lehet nekik almát adni, nasiként pedig olyan szárított dolgokat és csak ritkán, mint borsószirom, almaszirom, hibiszkusz, csipkebogyó, gyógynövények, stb. Mazsola teljesen kihagyható az étrendből, mert károsítja a májukat. Nem tudom a lába mikor tört el, és milyen megoldással gyógyult, de ha mostanában volt, érhette ebből kifolyólag sokkhatás, pl. fájdalom miatt.
2009. jún. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.. :(:( az utolsónak irom még, h ,ezeket a zöldségket nagyon ritkán adtuk neki. volt bennt egy ilyen csincsilla köve is amin ült és rágcsálta. mindig csincsi kaját kapott és széna is rendszeresen volt bennt neki. nem értem. a törött lábát az orvos megggógyitotta ötletes módszerrell..:D a fecskendőt kettévágta és rátette a kis lábára ..

Lehet tényleg magányos lehetett.. pedig mindig játszottunk vele

2009. jún. 15. 15:28
 8/11 A kérdező kommentje:
ja és néha adott ki ilyen durrogó hangot nem is tudom mihez hasonlitani. ez a sirás hangja ? vagy neki ez olyan mint a kuytáknál az ugatás ?
2009. jún. 15. 15:34
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha kicsit makogáshoz hasonló hangot ad ki, akkor azzal kommunikál. Ha ugatós hangot ad ki, akkor nem jó neki. Vagy megijedt valamitől, fél, rosszat álmodik, náluk ez amolyan vészjelző hang. Nehéz tippelni, boncolás után tudták volna megmondani, hogy szervi baja volt -e. Csinfüggő az is, hogy melyik hogyan bírja a magányt, ismerek olyan csincsillát, aki közel tíz éves, soha nem volt pajtása és egyedüli csiniként is boldog, kiegyensúlyozott. Ha esetleg láttátok az utóbbi időben sokat gubbasztani és étvágytalan volt, akkor a depresszió vezetett étvágytalansághoz, ennek kapcsán nem jutott kellő tápanyaghoz és a belső szervek látták kárát. Érdekes módon gyógyított az orvos törött lábat.... ilyet még életemben nem hallottam.
2009. jún. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%

Hát.. Öreg bitosan nem volt és hőgutát sem kaphatott szegéynke:S

Szóval szerintem vagy az van hogy Kifáradt és elsorvadtak az izmai, vagy megevett valamit amit nem szabadott.Legyen az pl: valami Bogár;Éretlen gyümölcs, vagy Káros alapanyagok.

Örülök hogy segíthettem.

Szia

2009. jún. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!