Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csináljak egy kicsi sünivel?

Mit csináljak egy kicsi sünivel?

Figyelt kérdés
Most találtam, egyedül volt a gyepen. Nem tudom mennyi idős lehet, termetre kicsi, tüskéi már olyanok mint a felnőtt sünöké, szeme kicsit nyitva van.
2009. jún. 13. 20:57
 1/9 anonim ***** válasza:
64%

Ha Budapesten vagy környékén lasksz,SOS az Állatkertbe vidd,ott a főbejáratnál kell szólni,és kijön érte a gondozó.Természetvédelmi Mentőhelyükön szakszerűen felnevelik és megfelelő helyen szabadon engedik.

Ha vidéki vagy, a legközelebbi Állatkert vagy vadaspark a megoldás.

2009. jún. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sajnos vidéken vagyok, közel s távol nincs állatkert, vagyis elég messze..Most nem tudom, hogy berakjam e dobozba, vagy inkább elengedjem....
2009. jún. 13. 21:07
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Engedd el! Autós forgalomtól távoli fás helyen. Megmarad. Talál magának ilyen helyen férgeket, növényi cuccot ami jó neki. Előtte viszont adj neki enni, inni, hogy ne gyengén keljen útra. Szorítok a süninek.
2009. jún. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%
Sztem megpróbálhatod felnevelni, ha van nem gond a fáradság. olyan nagyon kicsi már nem lehet, ha szúrnak a tüskéi. vegyél neki állatpatikában tápszert, vagy ennek híján vehetsz neki csecsemőknek való tápszert, aztán 1-2 hét múlva adhatsz neki macskakaját is meg gyümölcsöt, rendes tejet meg főtt tojást. (egyik ismerősöméknek volt egy sünük, ők macskakajával etették)
2009. jún. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Alapból nem kellett volna hazavinni:)

A legjobb ha visszaviszed oda ahol találtad, a kis sünök egész jól elboldogulnak, nem lesz semmi baja. Azonban vígyázz amíg nálad van, a süni igazi kis szabadulóművész, a legképtelenebb módokon tud ellógni:)

2009. jún. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A kérdésemben írtam, hogy nem vittem haza. Otthon találtam a gyepen. Most is ugyanott van.

Csak nem tudom mit csináljak vele.... hagyjam ott? Esetleg lemaradt az anyjától?

2009. jún. 13. 21:31
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor hagyd ott (márha nincsen kutyád v ilyesmi). Ő tudja hova kell mennie:)

(amúgy meg a kérdésedből egyáltalán nem derül ki h hazavitted v otthon találtad)

2009. jún. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
70%
Én macskakonzerven tartottam a mentett sünöket,mást nem is fogadtak el egy idő után.
2009. jún. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
65%
A kutya, és macskakonzerven kívül a száraz tápot is megeszik. Lehet speciális menüt is készíteni nekik (ez a sünmenü), azt is nagyon szeretik. Én már sok süncsaládot felneveltem. Mivel még csak június van, így magától is el tudja látni magát. Ha esetleg október körül találsz sünit, ami kicsi (50 dkg-nál kisebb), akkor azt inkább, ha egy mód van rá, vedd gondjaidba. Októbertől már nem talál magának elég eleséget ahhoz, hogy "felhízlalja" magát a tél átvészeléséhez. Tavasszal pedig nyugodtan szabadjára lehet engedni.
2009. jún. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!