Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi a baja a nyuszimnak?

Nóri2 kérdése:

Mi a baja a nyuszimnak?

Figyelt kérdés

Amikor megvettük még szerette az embereket és nyalogatott, de most már fél tőlem és ki sem tudom venni a ketrecéből:((

Az közrejátszat h nagyon zajos helyen van és a hugom folyton ijeszgeti meg piszkálja?...Ki szoktam engedni de alig mer közel jönni hozzám:( (Lécci csak normális válaszokat várok, előre is köszi<3)



2012. márc. 21. 19:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Igen, pont ez a baja. Gratulálok! Mindkettőtöknek szét kellene rúgni a ......

És ez még a legnormálisabb válaszom.

2012. márc. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A nyuszit nem igazán jó ötlet zajos helyen tartani, ijesztgetni meg főleg nem. Kicsi gyerekeknek szerintem amúgy se való a nyuszi, mert még nem értik hogy nem játék
2012. márc. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
de am a hugom 8 ébes és még így sem tudja megérteni...ilyen körülmények között semmi esély arra h kicsit megszelidüljön?:/
2012. márc. 21. 21:09
 4/11 A kérdező kommentje:
*éves
2012. márc. 21. 21:09
 5/11 anonim ***** válasza:
Mindenképp vidd nyugis helyre, ahol a húgod nem tudja ijesztgetni. Ha ez nem megoldható, ajándékozd el. Biztos szereted nagyon de neki az lenne a legjobb ha nem tudsz neki nyugis légkört biztosítani, a nyuszik bele is halhatnak az ijedtségbe:(.
2012. márc. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Kicsit félreérthető volt, szóval: Az lenne a legjobb neki ha elajándékoznád, hogyha nem tudsz neki nyugis légkört biztosítani.
2012. márc. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hát szerintem beszélgess el a testvéreddel,hogy ne csinálja,miért nem jó ez a nyuszinak stb..Nekem két kistesóm van,3-1évesek,de sokat beszéltem nekik(persze a kisgyerek szintjén),hogy mit nem szabad csinálni..Megértik.

Zajos hely se megfelelő..

2012. márc. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Azért egy nyolc éves kislánnyal már csak meg lehet beszélni, ha a nyuszi folyamatosan félelemnek van kitéve soha nem lesz szelíd, sőt tényleg kaphat szívrohamot is.

Mond meg a húgodnak hogy a nyuszi meg fog halni ha ijesztgeti.

2012. márc. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is 8 éves. Amikor a nyuszi hozzánk került ő is folyamatosan húzta, nyúzta, simogatta, emelgette, babusgatta, szinte megfojtotta a szeretetével. Ő mondjuk nem ijesztgette, piszkálta, csak túlságosan szeretgette. De el lehetett Neki magyarázni, hogy mit szabad és mit nem a nyuszival, mindig figyeltem, hogy hogyan viselkedik, és rászóltam ha olyat csinált, ami nem volt jó, ha én nem értem rá, a nővére leste a húgát és a nyuszit. Pár nap alatt megtanulta, hogy mi a nem jó a nyusszancsnak, és most már okosan, ügyesen viselkedik vele. Próbáld bevonni a tesódat nyuszi gondozásába, etetésébe, takarításába. Érezze, hogy felelős érte, dicsérd meg, ha ügyesen megcsinál valamit, legyen büszke magára, hogy van egy nyuszija, és ő is gondozza. A szüleid nem tudnak segíteni ebben? A zajos hely mit jelent? Nálunk is a nappaliban van a nyusz, 3 gyerek mellett gondolhatod, hogy zajlik az élet, de a nyuszink nem fél, inkább mindig láb alatt van, kiveszi a részét a család életéből :) Remélem sikerül "megnevelni" a hugit, de ha nem, akkor viszont keressetek másik gazdit a nyuszikának, ne szenvedjen szegény.
2012. márc. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Igen,jót írt az előző,hogy vond bele a tesódat a dolgokba.Nálunk pl a 3éves tesóm szokott segíteni feltölteni a szénatartót,meg hozza a nyuszinak a zöldségeket is a tálkájába.:)

Beszéltél már vele?

2012. márc. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!