Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit eszik a hörcsög?

Mit eszik a hörcsög?

Figyelt kérdés
2009. jún. 2. 20:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%

Magvakat

Gyümölcsöket

Zöldségeket

2009. jún. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
zab, napraforgómag, kukoricapehely, aszalt gyümölcs, sárgarépa, zeller, alma...
2009. jún. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%

lisztkukacot nagyon szeretik....


kukorica

búza

lucernarúd

szárított zöldség



keveset : paradicsom, uborka, saláta - SZÁRAZON

2009. jún. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Szotyi, búza, árpa, kukorica, köles, mogyoró, dió,

mandula.

Paradicsom, sárgarépa (csak a gyökere), saláta (kevés), paprika, uborka, zeller, krumpli (csak főve só nélkül), cseresznye (kevés), káposzta, alma, banán, ananász, mandarin (kevés), narancs (kevés).

Száraz kenyér.

Préselt zöldtakarmány.

Lucerna, tyúkhúr, fű.

Lisztkukac, darált marhahús, sajt (kevés), túró, tejföl.

Egyéb préselt takarmányok, amik az előre csomagolt dobozokban vannak.


Nem napi rendszerességgel!!

2009. jún. 3. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem van kettő aranyhörim és én gyümölcsöt meg zöldseget meg kimondottam hörcsög száraz kaját szoktam adni.De viszont ká betűvel kezdődő ételt meg húst és édességet ne adj.Nem tudom hogy hallottál-e már a pannónia sajtról.Az a neve hogy Pannónia és az egyik hörim attól halt meg, odaadtam a sajtot és pár órán belül meghalt.Aki szerint jókat mondtam a kajával kapcsolatban szóljon.

Gyimesi Tamara

2009. jún. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

magvak - kukorica,búza,árpa, napraforgómag (nem sós!!),

tyúkhúr, fű, csomagolt hörikaja, alma,

keveset: főtt tojás fehérje, sovány csibehusi(nyers), sajt

2009. jún. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
96%

Amit SOHA, semmilyen körülmények között nem szabad adnunk a hörcsögünknek: friss kelt tészta és kenyér. Kizárólag kiszárítva adhatóak!!! Burgonya csíra, valamint a paradicsom növény zöld részei, kerülendő a tea is!

Kerülendőek a túlságosan hizlaló dolgok: sütemények, cukorkák, egyéb édes nyalánkságok.

Kerüljük továbbá a túl fűszeres és sós dolgokat (pl.: chips, sós rágcsálnivalók).

Nincs szükségük külön C-vitamin pótlásra, mert az ő szervezetük (az emberrel és tengerimalaccal ellentétben) elő tudja állítani a szükséges mennyiséget. A természetes tápanyagokból felvett C-vitamin természetesen nem okoz gondot, de feleslegesen ne terheljük vele a szervezetüket (veséjüket).


Az alábbiakban felsorolt dolgok napi szinten adhatóak (bizonyos dolgokat, mint pl.: az olajos magvak inkább kisebb mennyiségben).

Az alaptáplálékot száraz és olajos magok képezik: búza, árpa, kukorica, zabpehely (száraz magvak, ezek csíráztatva is adhatóak), köles, napraforgó, tökmag, mandula, mogyoró, dió (olajos magvak). Emberi táplálékok közül: sajtok (mozarella, trappista), tejtermékek (natúr joghurt, tejföl, túró), főtt tojás, lisztkukac, minimális mennyiségben sült és főtt hús (só, olaj és fűszerek nélkül), csirkecsont.

A folyadékpótlás miatt ki kell egészítenünk zöldtakarmánnyal, gyümölcsökkel melyeket mindig mossunk meg alaposan! Otthonokban gyakran megtalálható zöldségfélék: sárga és fehérrépa gyökere és levele, karalábé, zeller gumója és levele, hámozott nyers, valamint főtt burgonya, uborka, karfiol, fejes saláta, káposzta, spenót, cékla, cikória, paradicsom, metélőhagyma, padlizsán, cukkini, spárga. Fűfélék: gyermekláncfű levél és lándzsás útifű (gyógynövényfélék), lóhere, tyúkhúr, százszorszép. Gyümölcsök: cseresznye, meggy, dinnye (görög és sárgadinnye), alma, szőlő, szilva, körte, áfonya, barackok (megpucolva) eper, málna, szeder, áfonya(az utolsó hármat kivéve mind kizárólag magozva!)

A szárított gyümölcsök is adhatóak, azonban cukortartalmuk miatt csak kis mennyiségben: mazsola, datolya, aszalt szilva, aszalt sárgabarack.

Egy-egy kifejlett álltra ( ha testhossza 12-13 cm körül mozog) naponta kb. fél evőkanálnyi magkeveréket és 15-20 grammnyi zöldtakarmányt számítsunk. Ezt a mennyiséget napjában csak egyszer kapják! Főleg a vemhes és szoptatós egyedek számára fontos az állandó vitamin-, ásványi anyag- és fehérje utánpótlás, nekik természetesen több eleségre van szükségük. Ma már sokféle vitaminkészítmény kapható. A mész pótlására (az állatgyógyászatban használatos szerek pl. kalcium-foszfát mellett) megfelel a csirkecsont, őrölt tojáshéj és szépia. A fehérje pótlására a fent említett emberi táplálékok mellett kitűnően megfelelnek a macska- és kutyatápok is.


Forrás: [link]

2009. okt. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
Vajon?Pizzát!Mondjuk vegyél neki höritápot!
2010. febr. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
A mi hörcsögünk magvakat eszik, és a víz helyett salátát, répát vagy almát szoktunk adni és nem panaszkodik. :) Egy jó tanács.. csak este etesd meg, mert ha reggel adsz neki, akkor nem fog enni semmit. legalábbis az enyém csak este eszik. :)
2010. márc. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
én azt hallottam hogy hetente kell egy kevés húst adni nekik, mert miből építi fel a fehérjéit??? magok gyümik, keksz egy pici kenyér
2010. júl. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!