Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Most kaptam egy oroszlánfejű...

Most kaptam egy oroszlánfejű nyuszit, és nagyon agreszív, mindíg támad és harap! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
2009. máj. 29. 16:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha fiatal, ne hagyd, picit a buksiját legyintsd meg. Ha kifejlett nyuszi, akkor ivartalanítsd! Ez a viselkedés általában a fiú nyuszikra jellemző.
2009. máj. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne legyintsd meg a nyulat! Ezzel abszolút nem lehet nevelni! Csak bezárással, eltiltással.

DE! Kérlek olvasd el, amit már egy másik kérdéshez is írtam:


Az első napok a legnehezebbek, nem csak neked, de neki is. Képzeld el, hogy egy vadidegen helyre kerül, ahol nem ismer senkit és semmit és ösztönből félnie is kell. Borzalmasan megterhelő ez egy kisállat számára.

Tehát előszőr is békén kell hagyni, hogy hozzászokjon az új környezethez. Be kell rakni a kis helyére (ami ideálisan egy minimum 50X100 centis keti, egy kis galériával, vagy házikóval, aminek az aljában akár el is tud bújni és tud nyugodtan szemlélődni. Legalább egy hétig így kell hagyni. Oda lehet menni a ketijéhez és lehet hozzá beszélni szépen, de semmiképp nem szabad elkapni és kiszedni kényszerrel erről a helyről. Mindenképp azt kell éreznie, hogy ez az ő menedéke. Idővel szépen lassan be lehet nyúlni hozzá és meg lehet várni, hogy odajöjjön. Ő fog kezdeményezni, mert a nyúl roppant kiváncsi egy állat, és akkor szépen lassan el lehet kezdeni simizni és fel venni.

De ne felejtsd el, hogy ez idő! Semmiképp nem 1-2 nap. Vannak szelídebb és kicsit félénkebb nyuszik. Szóval türelem és kitartás kell hozzá!

Sok sikert!


Bővebb infó [link]


Szívesen segítek priviben is.

2009. máj. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Valóban rengeteg türelem kell hozzá, mint minden állathoz! Nem szabad semmit ráerőltetni, sokat kell beszélni hozzá, gyengéden, hogy megszokja a hangod, így egy idő után már inkább megnyugtatja és nem fog félni, mert tudja, hogy ez a gazdi hangja. Ugyanez vonatkozik a szaglásra is, ha már kezdeményez akkor sokszor finoman hagyjad hogy szaglásszon, így később azt is beazonosítja. A ketrecébe ne nyúlkálj (hogy stílusos legyek), úgy értem ha bent van, azt kel éreznie az az Ő birodalma. Szóval beszéddel, nyugalommal hagyd egy kicsit, várd meg míg Ő kezdeményez és akkor folytasd ugyanígy RENGETEG TÜRELEMMEL. Később etetheted a tenyeredből is. Soha ne legyél hangos vele, pláne ha ennyire félénk!! És ha már engedi sokat simogasd!
2009. júl. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ja és azt kihagytam, hogy az a legrosszabb, ha vissza legyintesz, vagy csapsz... mert arra csak még félénkebb, agresszívabb lesz. Ezt nem is értem hogy írhatták... ilyenkor békén kell hagyni és megnyugtatni, először távolabbról, ahogy már írtam! Csak fokozatosan!
2009. júl. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

AZ EGY NAGY HÜLYESÉG HOGY MEG KELL ÜTNI A KIS FEJECSKÉJÉT FŐLEG AKKOR HA MÉG NAGYON FIATAL MERT HA AKKOR MEGÜTÖD AZ SÉRÜLÉSSEL IS JÁRHAT A SZÁMÁRA!!!

ÉS IGEN 10 NAPIG LEGALÁBB NE VEDD KI A KETRECÉBŐL DE AZÉRT MÁR AZ ÖTÖDIK NAPNÁL MEGSIMOGATHATOD,DE RENDSZERESEN BESZÉLJ HOZZÁ EZ A LEGFONTOSABB!!!!

2010. márc. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!