Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szerintetek miért vakarózik a...

Szerintetek miért vakarózik a malackám?

Figyelt kérdés
Kedden vettem a tengerimalacot és elég sokat vakarózik ma viszem el orvoshoz annyira félek hogy valami baja van. Lehet hogy csak poros a forgács? Vagy komolyabb baja lenne? Nem hullik a szőre eszik iszik rendesen

2012. jan. 6. 09:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy valami élősködő van rajta, tetű vagy rüh. De ne aggódj ha orvoshoz viszed, majd ad rá valami hatékony szert, ami kiirtja belőle. (A poros forgács is lehet oka a vakarózásnak.)
2012. jan. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ :)

Most értem haza vele, az állatorvos nem volt nyitva valami téli szünetet tart majd csak hétfőn lesz.... Szegényt a nagy hidegbe megsétáltattam fölöslegesen:( Addig nem lesz baja?

2012. jan. 6. 10:49
 3/10 anonim válasza:
Én szinte 100% - an biztos vagyok benne ,ha ilyen sokat vakaróznak akkor szőratkája van,ez egy olyan élősködő ami csak a tengerimalac szőrében él. Emberi szemmel is észre lehet venni leginkább az állat hátánál, és faránál. De mindenképpen el kell vinni állatorvoshoz mert ha igazam van akkor a kis élősködők nagyon hamar elszaporodnak rajta és az állat a sok ivás evés ellenére nagyon drasztikusan le fog fogyni. Ezt még olvasd el: [link]
2012. jan. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Norina86 ***** válasza:

Ha nem hullik a szőre, addig nem kell fölöslegesen aggódni, a tengerimalacok szoktak vakarózni, és naponta kihull néhány szál szőr. Attól is függ, hogy milyen hosszú a szőre, hosszúszőrűeket pár naponta fésülgetni kell.

Amíg nem hullik csomókban a szőre, nincsen rajta seb, vagy bőrelváltozás én nem kezelném le semmilyen élősködő elleni szerrel, mert elég erősek az ilyen szerek. Mennyi idős a malacka?

Esetleg a ketrece közel van a fűtéshez? Vagy nézd meg, poros-e a forgács? Ha veszel C-vitamin cseppet, és naponta teszel pár cseppet a vizébe, erősíted az immunrendszerét.

2012. jan. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Jobban megnéztem és a szőrébe nagyon pici halvány narancssárga csíkok vannak és mozognak össze vissza :(

Ha megfürdetném cica samponnal ami külső élősködök ellen van az jó lenne? Olvastam más kérdéseknél és valakinek jó volt.

2012. jan. 6. 14:43
 6/10 anonim ***** válasza:
a cicasampont én nem ajánlanám. atkákra, meg rühre az a jó, ha kiüríted a helyét, nagyon alaposan kitakarítod és befújod insecticide sprayvel, majd újra berendezed. minden tálkát, mindent moss el alaposan. az állatra nem szabad ráfújni! hétfőig biztos kibírja, akkor mindenképpen vidd el orvoshoz! (addig is nézd meg, hogy ugyanezeket a kis lényeket látod-e a forgácsában, a helyén, főleg ott szoktak lenni, ahol épp feküdt. ha igen, akkor ha nem is veszel ilyen sprayt, legalább takarítsd ki nagyon alaposan és naponta, amíg orvoshoz nem jutsz!)
2012. jan. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Norina86 ***** válasza:
Insecticide 2000: ezt mi is használtuk már, de a malac testére is fújtuk, nem lesz semmi baja tőle, és nem kell az egész testét befújni, csak a fülétől a háta közepéig, kb. a testfelület 20%át (szemébe ne menjen). Semmi baja nem lesz tőle a malackának, de kipotyognak az élősködők. 7 naponta érdemes megismételni néhány hétig.
2012. jan. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. És ha befújom Insecticide 2000-el és lenyalja magáról akkor sem lesz semmi baja? Mert ő a fogával is vakarózik nem csak a lábával.
2012. jan. 6. 20:34
 9/10 Norina86 ***** válasza:
Mi egy fújást szoktunk szétkenni, hogy minél jobban a bőrét érje. 2-3 hónapos malackát is kezeltünk már vele, és sosem volt semmi baj, én továbbra is javaslom. Mivel ettől a szertől lepotyognak az élősködők, szerintem utána kevésbé fog vakarózni. Meg kell ismételni 7-10 nap múlva, hogy biztosan letisztuljon.
2012. jan. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Értem :)Köszönöm a sok jó tanácsot Az én malackám 7 hetes lesz nemsokára.
2012. jan. 7. 12:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!