Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mekkorára nő meg egy törpenyúl?

Mekkorára nő meg egy törpenyúl?

Figyelt kérdés
2009. máj. 17. 19:18
 1/6 anonim ***** válasza:
37%
Elvileg akkorára mint egy nagyobb darab tengerimalac, de vigyázz, engem becsaptak az állatkereskedsben, lógófülü törpenyulat vettem 8ezerért, még rá is kérdeztem külön, hogy mekkorára nő meg, a csávesz mondta hogy akkora marad mint ahogy megvettem... hát tripla akkorára nőtt meg, és így már nem volt jó neki a terrárium... mire visszamentem reklamálni már nem tudtam mert bezárt az üzlet.
2009. máj. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én nem állatkereskedésbe szeretném venni, mert ott nagyon drágák interneten találtam egy csomót csak hát nem tudom mennyire lehet bennük megbízni hogy tényleg törpenyuszi-e

köszi a választ

2009. máj. 18. 08:09
 3/6 anonim ***** válasza:
88%

A törpenyúl mérete a fajtától is függ. A legkisebbek a holland törpék illetve a miniatür kosorrúak. Kb másfél, két kilósak leszenek,a mi lényegesen nagyobb egy tengerimalacnál. A törpenyúl nem attól törpe, hogy mini marad, hanem attól, hogy lényegesen kisebb a természetben vagy a gazdasági tenyészetekben előforduló társaiknál, amik több mint 10 kilósak.

Egy törpenyulat TILOS! terráriumban tartani. Ez kínzás! Mielőtt beszerzed a nyulat kérlek, mindenképp nézz utána a helyes tartásának, táplálkozásnak és hallgass meg midnen tanácsot, amit olyanoktól kapsz, akik jártasak ebben. Ha tenyésztőtől veszed, ami javasolt, mert Magyarországon a ritka kivételektől eltérően sajnos elkeserítő az állatkereskedések nyuszikhoz (és más állatokhoz) való hozzáállás is, akkor a tenyésztőtől biztos fogsz hallani tanácsokat.

A legjobb kiinduló pont a www.torpenyul.hu, ahol fórumozhatsz és cikkeket is olvashatsz. Valamint találsz javasolt megbízható tenyésztőket is.

2009. máj. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%
Szia!!nem nagyra nőnek pl.az enyém az kicsi!!!de van olyan törpenyúl is mint pl.a kosorru törpenyúl ők akár 2-2,5kg osak is lehetnek de eznem olyan gyakori!!!
2009. jún. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
34%
Gondolom a második válaszoló pontozott le amiért terráriumban tartottam a nyuszit. Állatkínzás? Akkora terráriuma volt mint amelyikbe a hatalmas kígyókat szokták tartani, ugyanis a bátyámnak volt kígyója, és miután már nem volt, oda került be a nyuszi! Biztos állatkínzás, kb dupla akkora volt mint a kutyámnak a háza, pedig az se kicsi!! Nem kéne lepontozni ész nélkül!!
2009. jún. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
95%

Az utolsó válaszolólnak a második válaszoló.


Nem kell vagdalkozni, nem pontozok le senkit még ha orbitális baromságot ír akkor sem. Nem használom a pontozós játékot, nem azért vagyok itt.


A nyúl nem való terráriumba, legyen az bármekkora is. Az lenne az ideális, ha a nyúl maga jöhetne ki a lakhelyéről, ha kijöhet és ki akar jönni. Egy terráriumnak nincs ajta, ezért (is) nem ideális egy nyúlnak. Az ideális keti méret amúgy 100X50 centis, de ez mellett ki kell jönnie naponta rohangálni.


Amúgy mielőtt az ember állatot vásárol utánanéz a tartásnak, az állat paramétereinek, szokásainak és nem viszi vissza mint egy tárgyat, hogy bocs, mégsem illik a szobámba!

Nyugodtan pontozz le!

2009. jún. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!