Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalacot kell fürdetni...

A tengerimalacot kell fürdetni? Ha igen akkor mikorta? A szőrét kell vágni? Kell fésülni vagy valamit csinálni vele?

Figyelt kérdés
2009. máj. 17. 14:17
 1/5 anonim ***** válasza:
én nem szokatm fürdetni,mert 3 naponta pucolom ahelyét igy enm büdüs,a másikat azt megfürdettem,mert beteg volt.nagyon élvezte.fésülni attól függ miylen fajta.
2009. máj. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én hetente egyszer a takarításkor csak kézmeleg vízzel gyorsan megfürdetem, nagyon utálja. Ritkán, havonta-kéthavonta macskasamponnal is. Utána törölközőbe bugyolálom, leitatom, majd mikor a házába visszateszem, lerázza magáról a vizet. Van aki szerint nem kell fürdetni, én ezt már évek óta így csinálom, és semmi baja nincs. A szőrét akkor kell vágni, ha hosszúszőrű, akkor nő rendesen és az alja belelóg az alomba és koszos lesz. A frufruja meg belelóg a szemébe. Én fésülni nem szoktam, mert nem akarom húzni a haját, elvileg kéne puha kefével, de így is nagyon szép. A problémásabb a körömvágás, már ezen az oldalon néhány hete, úgy egy hónapja volt róla kérdés. Azt nagyon utálja, de fontos. És kétéves korától meg kell nézetni a fogát, főleg a hátsót, mert az nem is látszik, hogy nehogy túlnőjön, mert akkor fáj neki az evés és éhenhal. Az orvos le tudja rövidíteni a fogát, az elsőt könnyű, nem fáj a malacnak, a hátsót már rosszabb, nekem altatták, de az veszélyes.
2009. máj. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

nem kell, ártani nem árt neki, de alapvetően nem szeretik a vizet, viszont elviselik, szóval ha nagyon koszos, akkor meg lehet fürdetni, de rendszeres alomcserénél nem kell.

a körmét viszont vágni kell, a szőrét nem, csak néha nem árt megfésülni, ha hosszúszőrű fajta

2009. máj. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
miért kell vágni a körmét? ilyet még nem hallottam? lehet valami baja, ha nem vágják?
2009. máj. 17. 18:05
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem december óta vannak malackáim,egyszer fürdettem meg őket azóta,mert már nagyon pisiszaguk volt(pedig 1 héten 2x takarítom őket)...a körmüket szoktam levágni.a szőrüket nem vágom,de lehet hogy most a nagy fiút megnyírom mert vedlett és van pár szál 15cm szőrszál a seggénél,és mindig beleakad neki a kalitka sarkába....
2009. máj. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!