Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mivel etetitek a tengerimalaco...

Mivel etetitek a tengerimalacotokat? Tudom mik az igényei, csak kíváncsi vagyok ki mire esküszik inkább, mit szeret jobban a malackája.

Figyelt kérdés
Tápból milyet vásároltok? Annyi félét láttam már... De nem akarok ócskát venni neki. Egy nagyobb állatkereskedésben most például láttam hogy van külön olyan is, hogy Vitakraft menü. Ezt például ismeri valaki? Illetve mi az, amit meg semmiképp ne vegyek meg neki, akármi miatt? Előre is köszönöm.
2011. nov. 19. 09:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én tápból eleinte cavia crispy-t (versele laga) adtam nekik, de mivel ők 3-man vannak, át kellett térnem valami olcsóbbra. Így jutottam el sok próbálkozás után a fressnapf kimérős kajájához, sokkal olcsóbb és ráadásul nagyon hasonlít a cavia crispy-hez amit eddig ettek.

Szénát mindig adok nekik (380 ft-ért van a müllerben 50! literes).

Aztán zöldség gyümölcs: répa, alma, uborka, nyáron meggy, görögdinnye, paradicsom, paprika, most hirtelen ennyi jutott eszembe. Salátát, ha jót akarsz semmi féle képpen ne adj nekik. Tudom sok helyen ajánlják, de a salátából távozik a legnehezebben a permet anyag, így hiába mosod, mert lehet rajta marad a mérgező anyag.

A K betűs listát gondolom már ismered, de ha nem: krumpli, karalábé, körte, stb. TILOS! Felpuffadnak tőle, nem bírják megemészteni és meghalnak.



20N

2011. nov. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod. Fressnapf sajnos nálunk nincsen. :( És minden kereskedésben más fajtát láttam. Ezért gondoltam hogy rákérdezek. Igen, tudom hogy ezeket a zöldségeket nem szabad neki adni. Én most ezeket veszem neki: paprika,paradicsom, alma, répa, uborka. :)
2011. nov. 19. 10:06
 3/11 A kérdező kommentje:
Jé, most nézem hogy az én szénám csak 5 literes és majdnem annyiért vettem mint te. :D Tesco-ba láttam több mint 1000 Forintért is. Na ott tuti nem veszek.
2011. nov. 19. 10:08
 4/11 anonim válasza:
én uborkát, sárgarépát, almát, körtét, sárgadinnyét, füvet, salátalevelet,... szoktam neki adni. A tápok közül bármelyik jó, viszont találkoztam már olyannal, amiben kukacok voltak a helytelen tárolás miatt.. :@
2011. nov. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én Versele-Laga táppal etetek több fajta is van (Crispy, Pro, Nature, Complete). Ez drágább de megéri, de a legegészségesebb, azok közül ami kapható. Hasonló árban és minőségben a Vitakraft EMOTION a többi nem. Olyan semmilyen körülmények között ne vegyél amiben van kukorica és hántolatlan szotyi. És amiben a magok vannak többségben (magkeverék) az is "ócska", a magok a madaraknak valók nem a malackáknak.
2011. nov. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az utolsóhoz: mag és kukorica ne legyen benne, mert fulladást illetve könnyen elhízást okoz!

Azt figyeld, hogy javarészt azokból a zöld hosszúkás tápokból legyen több (növényi származékok).


A szénához vissza térve: én is eleinte az 5literest vettem auchanban, de mikor megláttam a müllerben, hogy majdnem ugyan annyi, csak a tízszerese, hát majdnem hátast dobtam. Jobban megéri, finom is, látszik a színén, hogy friss. Az enyémek hárman kb 2-3 hét alatt esznek meg egy ilyen zacskót, de ők minden nap kapnak.


Ja még azt nem írtam, hogy banánt is szoktam nekik adni, az enyémek imádják!:-)


20N

2011. nov. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A vitakraft menüt csak elolvastam, ha arra a kis tálcás több rekeszre osztott eledelre gondolsz. abban tejszármazék és persze egyéb olyan dolgok vannak, amik nem valók a malackának. Az előttem szólók már megmondták a tutit, úgyhogy felesleges ismételnem magam. Én cavia complete tápot adok nekik, és bizony van úgy, hogy másik városba kell érte mennem, mert nem tudják itthon beszerezni, de megéri, mert sokáig elég.
2011. nov. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
nekem nincs tengerimalacom de az unoka tesómnak van 2. Ő általában valami mézes dolgot ad neki hogy ilyen magok de mézzel rá van ragasztva egy pálcikára és ezt a malac leeszegeti =) Meg még adhatsz neki zöldséget, gyümölcsöt. de vigyázz mert valamelyiktől baja is lehet... pl: felpuffad. =/
2011. nov. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A mézes karikát/rudat ne majánlom, mert tulnyomó részt kukoricából és szotyiból áll, amit ahogy előttem már írták, a malacok nem ehetnek! Egyébként én is Versele Laga Cavia termékeket adok nekik! Ha nem tudod beszerezni, érdemes a netről rendelni, vannak oldalak, ahol havi egyszer (ha jól emlékszem) ingyenes a kiszállítás...egyébként nálunk két malacnak a 800gr-os sokáig elég, csak nagyon kell figyelni a lejárat dátumát.

Ha szeretnél még bővebben infót, ajánlom a www.gemon.ro oldalt, aho la fórumban több topik is taglalaja a széna/táp kérdést!

2011. nov. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A mézes rudak nagyon egészségtelenek a tengerimalacok számára már maga a mézis is beleragadhat a fogába, nagyon hízlal feleslegesen és általában valóban szotyi és kukorica is van benne. Akinek az unokatesója ilyennel etet szóljon neki, hogy ne tegye!
2011. nov. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!