Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mindent összepisil a fiú...

Mindent összepisil a fiú patkányom, az ivartalanítással lehetne javítani a problémán?

Figyelt kérdés
Másik dolog hogy nem bír nyugton maradni régebben hordoztam a vállamon, de mostanába leugrik onnan is, pedig szeretem vinni magammal ide-oda..hallottam h nem túl könnyű a kicsi állatokat ivartalanítani,de először is arra vagyok kívncsi hogy az változtatna-e a helyzeten? :)
2011. okt. 19. 14:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem igen
2011. okt. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Platypus ***** válasza:
Szerintem nem. A pár pötty pisi, mint területjelülés nem hímdolog patkányéknál, a nőstény és a fiatal állatok is csinálják. Továbbá az ivartalanítás veszélyes egy ilyen kicsi állatnál.
2011. okt. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

de nem pár pötty hanem tócsák...:DD

és abba fekszik meg belehempereg...nagyon gusztusos lesz utána tiszta húgy lesz a patkány :D

2011. okt. 19. 18:30
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem segít. Akkor tanítsd szobatisztaságra. Tanítsd nyugodtságra. Ha kint pisil, tedd vissza a ketrecbe kb. 10 percre, ne nézz rá, ne szólj hozzá. Utána vedd ki megint, ha megint pisil, megint vissza, bünti. Illetve a ketrecébe vissza tudjon menni magától, olyan helyen legyen. Fél óránként tedd vissza pár percre, de akkor ne bünti jelleggel, ne hagyd ott. Így előbb-utóbb megtanulja, hogy pisilni vissza kell menni a ketrecbe. Amikor a válladon van nyugton, dicsérd meg, adj neki jutalmat. Ha leugrik, akkor vissza a ketrecbe. Állítsd választás elé, vagy a ketrec, vagy a vállad. Az utóbbit fogja választani:) Fontos a pozitív megerősítés, tehát, ha azt csinálja, amit akarsz, mindenképp jutalmazd.
2011. okt. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó :) meg fogom próbálni :D
2011. okt. 20. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!