Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen költségekkel jár a...

Milyen költségekkel jár a degutartás? Szeretnék magamnak két nőstényt meg három hímet.

Figyelt kérdés
Imádom őket! Mekkora akvárium kell nekik 1x1 méter elég?
2009. ápr. 20. 11:29
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

Ez most vicc? 1x1 méter 5 degunak nem elég. Söt 3 himet sem jó együtt tartani elég nagy a valószínüsége hogy hatalmi harc alakul ki. Akvárium nem jó a deguknak, nekik ketrec kell, mert ugranak és másznak.

Nekünk a két degu egy 100x70x150 cm-es ketrecben van és ez sem túl nagy.

Deguknak csak speci degu eledelt lehet adni, nagyon kényes a gyomruk ezért sokszor elöfordulhat betegségek. Az etetés nagyon fontos hogy megfelelö étel legyen mert zukorbetegségük lesz. Aztán szeretnek bújni, mászni, ugrálni és futni. Szóval ha minden meg van nem kerülnek sokba, de hely kell nekik.

5 degut én egy nagyon nagy ketrecben tartanék. Ha pedig a fiuk nem ivartalanok akkor álladnó kisdeguk lesznek, ami nem éri meg mert eladni nem tudod mert uton útfélen ingyen is beszerezhetö. Szóval tarts elöször 2 lányt megfelelö nagyságu ketrecben. Ha azok kibirják 1 évig akkor tudod már hogy képes vagy-e még 3 tartására.

2009. ápr. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Te megvesztél??Három hímet együtt tartani??Tudod milyen harcok lesznek??És az akvárium helyett vegyél inkább ketrecet vannak a deguknak külön kifejlesztett ketrecek.
2009. ápr. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Én most vettem két nőstény degut:) ketrc nélkül 4300-at költöttem:) deguk:3000

táp:480

homok:480

alom és a széna pedig a maradék:)

De nemsokára veszek nekik egy ketrecet mert szerintem a mostani kicsi nekik:S

két nőstény 40x30x50(hossz;szél;magasság)-esben lakik.

2009. ápr. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én max. 2000ft-ra gondoltam.
2009. ápr. 21. 15:33
 5/5 anonim ***** válasza:
Sztem a 2nőstény sem jo ötlet még 1him mellet sem mert ha együtt akarod tartani őket annyi kicsi lessz h még a fejedet is megeszik!!:DNekem csak egy pár volt de volt mikor könyörögtem h vigyék el a kicsiket mert senkinek nem kellet,ha szereted és nem szeretnél szaporitani akkor vegyél több lányt ha viszont kicsiket is szeretnél elég egy pár!!!Viszont ha adhatok egy tippet a ketrecválasztással vigyázz mert én volt mikor nem tudtam töllük aludni mert kitalálták h a foguk közé veszik a rácsot és jáccanak vele ami nem kis hangal járt!!:D:SJah és 2000ft-ból nem tudod megoldani a beszerzést csak a havi dolgokra elég!!ha ingyen tudsz szerezni degut akkor kb olyan 5000-7000 körül van a költség(de lehet több ez az én véleményem)!!ha degut veszel akor kicsit drágább atól függ mennyibe kerül!!!
2009. ápr. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!