Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért eszik folyton a nyulam?

Miért eszik folyton a nyulam?

Figyelt kérdés
Rendesen szoktam neki adni tápot, almát, répát és füvet is szoktam odarakni neki. Mégis ha kiviszem a kertbe és lerakom rögtön nekiáll enni akármi van ott fű, levél.. még a pitypang is eltűnik a szájába másodpercek alatt. Pedig tényleg rendes adagokat szoktam neki adni. Ez normális?
2009. ápr. 15. 13:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Normális. Először is a friss sokkal jobban ízlik neki, mint a táp, vagy a szedett fű, másrészt ott válogathat, ez a természetes viselkedése. Egy nyúl az ideje nagy részében eszik.
2009. ápr. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A nyulak fogai életük végéig nőnek, mert a hátsó oldalukon nincsen fogzománc. Nekik létszükséglet rágni! A cikk közepét olvasd el azért.

[link]

2009. ápr. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
9%
Mert éhes.
2009. ápr. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

de ez azt írja, hogy vizet is kell nekik adni még akkor is ha is kaját kap. Pedig a tenyésztő akitől vettük azt mondta hogy nem kell neki vizet adni ha kinn van a füvön és salátát, uborkát és egyéb olyat ami nedves nem is lehet adni neki...

2009. ápr. 15. 16:14
 5/11 anonim ***** válasza:

Hát először is, ha a nyuszi nincs hozzászokva a zöldhöz, hamar elpusztul, ha túl sokat eszik, szóval nem tudom, mennyire szoktál neki amúgy frisset adni, de vigyázz vele.

Aztán víz mindig kell neki, azt ő tudja, h még mennyire szomjas, bár am én is hallottam ilyet, h zöld, meg víz gáz, de törpenyuszis oldalakon soha nem olvastam róla. Én spec nem szoktam levinni a kertbe, mert az enyém is egyből rámar a fűre, és féltem, nehogy sokat egyen, és baja legyen.

A pitypangot meg nagyon imádják, ha agyon etetnéd, akkor is férne bele. :)

2009. ápr. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Igen, ez normális mert rágcsáló és azoknak folyamatosan koptatniuk kell a fogaikat
2009. ápr. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az éppenséggel túlzás, hogy rágcsáló, szegény nyulat ne sértsük meg ennyire, de valahogy úgy :)
2009. ápr. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

jólvan.. régen úgy tanították.. azért van benne valami igazság és ezért nem kelett volna lepontozni.. Igazad van.bocsánat.

,,Sokan abban a tévhitben élnek, hogy a nyúl rágcsáló állat, holott ez (már :P) nem így van.



A nyulakat egészen „meglepő” módon ma már a nyúlalakúak rendjébe sorolják, ez a rend két családra osztható, a nyúlfélék és a pocoknyúlfélék családjára

"

2009. ápr. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem pontoztalak le, senkit nem szoktam lepontozni, max föl, ha tetszett amit írt. :)


De am, maximálisan igazad van, én csak azért nem szeretem, mert sztem se rágcsáló, és jobb h megváltoztatták.


De itt van pl a gepárd, régebben kutyafélékhez, aztán gepárdfélékhez, majd mos úgy tudom macskafélékhez sorolják, ami sztem egy nagy hülyeség, mert semmi macska nincsen benne, a gepárdféle volt a legjobb ötlet.


Na de ez már nem ide tartozik :D

2009. ápr. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A nyulaknak folyamatosan koptatniuk kell a fogukat.Adj neki valamit, amit rágcsálhat.
2009. ápr. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!