Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tényleg nem tanácsos a tengeri...

Tényleg nem tanácsos a tengerimalacnak ugyanabból a gyümölcs/zöldségből sűrűn adni?

Figyelt kérdés
Egy helyen azt olvastam,hogy ugyanazt a zöldfélét,gyümölcsöt ne adjuk gyakran a tengerimalacnak.Ez tényleg árthat neki?Mert most akkor mindennap másfélét adjak neki??Az almát,répát,cseresznyét megmosva nagyon szereti.Meg persze tápot is kap minden nap, meg széna is mindig van előtte.De ha például adtam neki ma reggel almát,akkor mikor adhatok neki legközelebb?Mindennap más félét adjak vagy ez nem olyan fontos?Ja, és ti hányszor adtok a tengerimalacotoknak egy nap enni?Segítsetek légyszi,most vettem malackám!!!:)
2009. márc. 25. 12:07
 1/8 anonim ***** válasza:
hát amikor almaszezon van, almát eszik egy hónapig :) (persze kap mellé tápot meg szénát) de az enyémeknek soha nem volt még bajuk attól hogy egy hétig répát, egy hétig almát esznek. szerintem ez butaság. Én gyümölcsöt zöldséget naponta próbálok, van hogy csak 2 naponta sikerül télen, de vizük, tápjuk és szénájuk mindig van előttük. Tehát ha látom hogy üres a tálkájuk. És még nem híztak el :)
2009. márc. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem nincs malackám, de egy kisállat kereskedésben dolgozom ahol azért elég gyakran kell velük foglalkozni! :)

Nyugodtan adhatsz neki egymás utáni napokon almát, répát stb. Semmi baja sem lesz! Tudod sok olyan ember ír ilyen állatokról, akik még nem is láttak ilyet és ilyenkor sok zagyvaságot összehordanak! Adhatsz neki pl. minden nap sárgarépát és mellé esetleg salátát, almát vagy amit éppen szeret! A lényeg, hogy ne csak sárgarépán élje le az életét. Tehát legyen változatos az étrendje! Reggel adj neki bőségesen enni és akkor többször nem kell egy nap! Ha kiürül a tálja délutánra nem kell rögtön feltölteni, nehogy bezabáljon! Kellemes pillanatokat a malackához :))

2009. márc. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Jajj köszi szépen a gyors választ:)Szóval akkor nem lesz baja ha adok neki sűrűn 1fajtát:)Mert hát elég körülményes lenne mindennap másik gyümit/zöldséget adni neki de így megnyugodtam:)Igen arra én is figyelek h mindig legyen a táljába.És te hogy szoktad adni hogy egyszer tápot,következő etetésnél meg cs gyümit??Mert én úgy hogy rakok a tálba tápot is meg gyümölcsöt/zöldséget is.Ez így jó szted?
2009. márc. 25. 12:29
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is 2.válaszoló!:)
2009. márc. 25. 12:30
 5/8 anonim ***** válasza:
2. válaszoló vagyok! Nyugodtan adhatod neki egyszerre a tápot és a gyümit/zöldséget is! Vagy ahogy éppen gondolod! Külön is kaphatja! De van egy olyan érzésem, hogy a gyümiket hamarabb elfogyasztja, mint a tápot! :D
2009. márc. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
hát én úgy szoktam hogy amikor látom hogy kiürült a tálkájuk, akkor után töltöm táppal, tehát táp mindig van előttük (de vigyázz mert ha nem mozognak eleget elhízhatnak) és zöldséget-gyümölcsöt meg délután mikor hazaérek a suliból akkor adok nekik, azt gyorsan be is falják azonnal szinte. meg ha nem nagyon szennyezett a környezeted(tehát ne a főút mellől szedd mert az nagyon szennyezett), szedhetsz nekik lucernát, tyúkhúrt,füvet, ilyesmiket, azt is imádják.
2009. márc. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

szia.

nekem is van tengerimalacom és én erről még nem hallottam.

Én úgy szoktam csinálni,hogy reggel adok neki gyümölcsöt pl:alma,cseresznye,dinnye(havan)este pedig zöldséget.

És persze mindig van előtte széna,víz,táp.

Csak arra ügyelj nagyon,hogy K BETŰS zöldséget,gyümölcsöt ne nagyon adj neki,mert nagyonkönnyen felpuffasztja és következményei lehetnek.

És igen,mintmár az előttem lévő leírta,szennyezett helyről ne szedj neki fütet!!!

A zöldségeket /gyümölcsöket a biztonság kedvéért mindig mosd meg!!

Jó malacozást!

2009. márc. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm széépen aranyosak vagytok!:)2.válaszoló igen,így van a gyümit hamar befalja!:D3.és 4.válaszoló nektek is köszönöm!:D Igen,azt én is hallottam hogy K betűseket nem szabad nekik adni.Hál'Istennek a szennyezett zöldségtől/gyümölcstől nincs veszélyeztetve ugyanis tanyán lakunk és nem kezelünk semmit vegyszerrel:)Ebből a szempontból nekem könnyű:)
2009. márc. 25. 14:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!