Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A hörcsögök alszanak téli álmot?

A hörcsögök alszanak téli álmot?

Figyelt kérdés

Tudom h hülyén hangzik, de a törpehörim mostanában annyira furán viselkedik. nagyon sokat alszik, és mikor felkel akk csak tántorog esik bukik, meg néha remeg.

(de viszont néha kutya baja)

mi lehet a baj?


2010. dec. 29. 16:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
28%
A hörcsög október végétől márciusig téli álmot alszik, ezalatt többször felébred és a felhalmozott készletekből táplálkozik. Ezt az időszakot 1,5–2 méter mélyen lévő, föld alatti járataiban tölti. A vackát puha növényi szárakkal anyagokkal gondosan kibéleli. Időnként felébred, hogy egyen a felraktározott gabonamagvakból és használja az erre a célra fenntartott ürítőhelye
2010. dec. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
57%
Az én hörcsögeimnek nem volt ilyen problémája. Nem lehet, hogy fázik?
2010. dec. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Bocipók ***** válasza:

Kiskedvencként tartott hörik nem alszanak téli álmot.

Lehet, hogy már idős vagy beteg a hörikéd.

Enyém akkor tántorgott, amikor már a végét járta.

Remegni nem remegett.

2010. dec. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
az enyém a házába egy tucatnyi forgácsot felhalmozott és sok kaját, valószínűleg téli álmot alszik :D
2010. dec. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Platypus ***** válasza:
100%
Az első válaszoló a mezei hörcsögről ír, nehogy komolyan vedd. A törpehörcsögök nem alszanak téli álmot, a hörcsögöd sajnos beteg. Vagy nagyon öreg és már nem bírja tartani magát.
2010. dec. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Ó, köszi. remélem nem lesz semmi baj.

de nincs más jele ha már öreg?

2010. dec. 30. 08:11
 7/15 anonim ***** válasza:

A hörcsög akkor alszik téli álmot, ha lehűl a levegő a környezetében. Ha nem, hűl le, akkor nem alszik téli álmot.

De a te hörcsögöd, lehet hogy már öregecske, azért remeg és néha elbukik. :((

2010. dec. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ha öreg a hörcsög, akkor szokott remegni és elbukni. Valamint lefogy, megritkul a szőre és kopottá válik, a kis mancsai már nem úgy dolgoznak, ahogy kéne (szinte lebénulnak)...stb. Ezekből tudsz rájönni, hogy már öreg. Na meg egyre többet alszik, mert már gyenge...

Tapasztalatból mondom, már 14 hörcsögöm volt.

27/N

2010. dec. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
nem fogyott le, szőre még meg van és a kismancsa is rendben van. amúgy lehet hogy fázik. (vagy én nem tom.)
2010. dec. 30. 11:37
 10/15 anonim ***** válasza:
szerintem fázhat! próbáld meleg helyre tenni hogy akkor mi történik, az enyém is fázott egy ideig és azért halmozott fel forgácsot a házában, de utána melegebb szobába helyeztem ahol minden rendben lett utána!
2010. dec. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!