Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » S. O. S.! A degunk szeme...

S. O. S.! A degunk szeme bedagadt, megsérült. Teendők?

Figyelt kérdés
Ma vettük észre,hogy az egyik degunk szeme be van dagadva,körbe csupa sebes.Tegnap este még semmi baj nem volt vele,ma meg láttuk,hogy tiszta dagadt,körbe sebes,azt hittem a szeme sincs meg,de megnéztük,szerintünk megvan.Vettünk neki kamillateát,hogy borogatjuk,kis Tetran kenőcsöt is tettünk rá,esetleg még van valami teendő?Életben marad?Annyira nem néz ki rosszul maga az állatka végülis...Bekenni is hagyta.De szerintetek mi lesz vele?Igazából nem akarok szívtelennek tűnni,vagy ilyesmi,de állatorvost nem tudunk hívni,mert itt csak egy doki foglalkozik kisállatokkal,de ő elég drága...8ezret kér csak a kiszállásért...Ha valaki tud valami gyógymódot rá...Azt megköszönnénk:(
2010. dec. 10. 20:28
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a fehér egeremmel volt ez. Elvittem oda ahol vettem és ő adott egy vitamint amiből minden nap egyet kellett adnom.2 hét alatt meg gyógyult :)

2010. dec. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igazából megnéztem most jobban,hát lehet,hogy kiment a szeme:( nehéz eldönteni,mert oylan sebes,meg váladékos,de oylan,mintha nem lenne már meg neki.Szegényt nagyon sajnálom:(
2010. dec. 10. 21:01
 3/10 P.Vik ***** válasza:

egyedül él az a pára?ki lakik vele?

10 éve deguzok, de még ilyet nem láttam-hallottam....rendkívül érdekelne mit adsz neki enni!?

Cukrot kapott szerintem és mivel a degu cukorérzékenységének az az egyik tünete, hogy szürkehályogot kap a szeme, valószínűnek tartom, hogy fájt neki és kivakarta....

a szeme világát nem valószinű hogy vissza fogjátok varázsolni....:S

kamillával az a baj, hogy először felerősíti a tünetet és csak utána gyógyít...tessék neki bekenni először is Betadinnal, majd ha a betadín eltűnt róla, akkor kamillázni, vagy körömvirág krémmel kenegetni...

még azt is meg írhatnád hogy gubbaszt e...eszik-iszik e rendesen....olyan mint eddig?játszik vidáman?ugrabugrál?Nem csapzott a szőre?

2010. dec. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Szia!

Nem,cukrot nem adtunk neki,azt tudom,hogy nem szabad.Degutápot esznek,ketten vannak,és gyümit szoktak még enni ,almát,banánt,mást nem esznek meg,a kislány szokott nekik pattogatott kukoricát adni.Ezen kívül mást nem esznek.Nagyon sajnáljuk szegényt és téy

nyleg úgy néz ki,hogy a szeme ment ki...Kezd neki javulni,már nem olyan csúnya és a kedve is valamivel jobbnaka tűnik.Nem volt nagyon lehangolt egyébként,de azért látszott rajta ,hogy van valami baja,enni is evett.Remélem helyre jön,köszönöm a tanácsot!

2010. dec. 12. 10:43
 5/10 A kérdező kommentje:
A párjával már voltak egyszer köylkeik,még a lánynál,akitől átvettük őket.Én nagyon meglepődtem rajtuk,mert teljesen úgy tűnt(hülyén hangzik,mivel állatról van szó...),hogy nagyon szeretik egymást,mindig összebújtak,egymást piszkálgatták,együtt aludtak,tök cukik voltak.De 2-3hónapja olyan furán viselkednek egymással,a fiú elveszi a lánytól a kaját,sokszor csúnyán összeverekedtek,én arra gondoltam lehet megsebezte...Most már jön ki a genny a szemzugából,az azt hiszem jó,nem?
2010. dec. 12. 10:48
 6/10 P.Vik ***** válasza:

hát...ha gennyesedik az nem jó jel....fertötlenitsd amilyen sűrün csak lehet, mert betokosodhat neki és belehal a gyulladásba...sőt...ez durván fog hangzani...próbáld meg kinyomkodni belőle....hát...előfordulhat, hogy neki ment a párja és az okozta a sebet, nagyon tudják szeretni egymást, de előfordul, hogy megkattan az egyik és már kész is a baj:(

Remélem minden rendben lesz vele...sajnálom a szemét

Amugy, ne vigyétek tulzásba a banánt...a legtöbb cukrot tartalmazó gyümölcs....répát, zöldségeket nyugodtan adhatsz nekik sokat, kivéve a K betűsek, ugye a krumpli az mérgező a káposztátol meg büdös lesz a pisi...salátát is adhatsz...sok sok zöldet...én tavasszal szedek nekik pittypangot is levelestől virágostol!A pattogatott kukoricát is nagyon-nagyon ritkán...semmi emberi nasi szabály van. mert könnyen elhízhatnak, meg előfordukhat hogy olyan anyagot tartalmaz, amit ő nem tud megemészteni, felpuffad és nagyon fog szenvedni!

2010. dec. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
sajnos csak ezeket eszik meg,répát,salátát,ilyesmit kilőkik a helyükről...akinél voltak csajszinál csak degukaját adott nekik és elég válogatósak lettek:( Szerintem szebb a szeme,már kifolyt egy csomó genny,lejjebb ment a daganat is.Remélem azért rendbe jön:(
2010. dec. 12. 21:56
 8/10 anonim ***** válasza:
De basszus, egy degunak nem akkora a szeme, mint egy embernek, hogy kenegetni lehessen... Ha bekened neki betadinnal, meg miatökömmel, akkor azt a szemébe is belekened..
2010. dec. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 P.Vik ***** válasza:

mivel már kikaparta....nem hiszem hogy csípni fogja a szemét....:S

értő olvasás

nem adok olyan tanácsot amivel ártana neki

10 éve foglalkozom degukkal...lehet értek hozzá kicsit....


kérdezőnek meg:

olyan nincs hogy valamit nem eszünk meg!A szükség nagyúr...ha nincs más, akkor egy idő után megeszi...a fiú degumat kaptam úgy, hogy csak és kizárólag a pépesített, ömlesztett répa és zeller korongocskákat volt hajlandó megenni...amik szerintem az életben nem láttak répát, zellert és még ráadásként drága is volt....nehéz volt, de rá szoktunk a friss dolgokra:D

idővel rá fog állni!

muszáj lesz neki

figyelj majd arra, hogy ne nyíljon ki a szemhéja, mert igy később könnyebben kap el valami fertőzést!

2010. dec. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem mondtam, hogy nem értessz hozzá, csak nem tudom elképzelni, hogy hogy tudjátok úgy körbekenni neki, hogy ne menjen bele..
2010. dec. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!