Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy engedjem ki a hörcsögömet...

Hogy engedjem ki a hörcsögömet úgy hogy ne bújjon el de természetet is lásson?

Figyelt kérdés
2009. jan. 15. 06:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez nem egyszerű dolog, én nem kockáztatnám meg, hogy elszökjön. Ha mindene megvan neki a terráriumban vagy a ketrecben és megfeleően táplálod úgy is nagyon boldog.
2009. jan. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%
Pórázzal.
2009. jan. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Pont itt mesélte valaki, hogy ki szerették volna engedni a hörit a kertbe egy kicsit, de nem tudták hogy viselkedne, ezért egy kaspóba rakták, hogy mit csinál ha földet érez a talpa alatt. Alig tudták kihúzni a virágföldből, a két hátsó lábát még el tudták kapni, pillanatok alatt beásta magát. Persze ezek után nem vitték ki:)

Szóval csak óvatosan a sétával, én a szobában szoktam őket elengedni, remekül elrohangálnak. Csak a vezetékekre kell ügyelni, ők is bele-belekóstolnak néha.

2009. jan. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Oké hogy a szobába de ha bemegy a bútor mögé?
2009. jan. 15. 17:16
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

en nyaron minden nap vittem ki a kertbe setalni ahogy ment elore en kovettem es ahova olyan helyre ment h nem szerettem volna ott egyszeruen felvettem es elvittem egyik olyan helyre ahol csak fu van es nincsenek lyukak.

a vegen ugy meg szokta h mar varta h delbe vigyem le:)

2009. jan. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
elozo vagyok csak az a fontos h mindig figyeld minden mozdulatat mikor kint van
2009. jan. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A hörik iszonyú gyorsak tudnak lenni, csak óvatosan! Egy alj nélküli dobozban vinném ki, állandó felügyelettel, esetleg kicsit beásva azt a dobozt a földbe. De az is megoldás, hogy egy külön terráriumban füvet nevelgetsz neki. A természet nem hiszem, hogy hiányzik neki, ha benn mindene megvan, hiszen mint a tápláléklánc alján lévő kis személynek, állandó veszély kinn az élete.
2009. jan. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A bútor mögül sem nehéz kiszedni. Először is: a höri szinte mindig rág. Ha éppen nem, egy percen belül elkezdi. Ha kiszökött, először is fel kell deríteni, melyik szobában van, a rágás zaja nálunk mindig lebuktatta. Utána vagy félrehúzni azt a bútort, ahol van, vagy kikergetni, kilökdösni kíméletesen, de ha van időd, egy régi trükk szerint egy fél héjas diót zsinórra kell fűzni, és bedobni mellé. Meg akarja szerezni, ráharap, de elengedni nem fogja, ki tudod húzni a zsinórnál fogva. Ugyan még nem próbáltam ilyesmit, de ha mozdíthatatlan a bútor, érdemes kipróbálni. vagy beszerezhetsz egy egér-élvefogót, és éjszaka biztosan csapdába esik a kis jószág.

Csak vigyázat, mert a szabadságtól részegült hörcsög nálunk mindig elvesztette jámborságát, és hihetetlen gyorsan siklott ki kezünkből, vagy nem átallott harapni...

2009. jan. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kérdésre a válasz:bátran Három hörcsögöm van, volt már hogy mind a hármat egyszerre levittem a házmelletti kis rétre egy dobozban persze hogy összetudjam őket gyűjteni mikor megyünk haza. Azóta többször is voltunk így sétálni, egyszer volt hogy elszaladt az egyik dehát nem kell megijedni akkor sem, utána futsz, rárakod a dobozt. De már vizsonylag jó áron árulnak hörcsöghámot is ha nem vagy olyan bátor. (én a házban nem engedném el, esetleg a ágyon, ha megrág egy vezetéket könnyen agyonüti az áram.)
2009. máj. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát igen...Ki lehet éppen csak sok odafigyelés kell és ne vedd le róla a szemed!Egyébként az én hörimet a szobámban simán elengedem és minden figyelés nélkül s e rág meg semmit...
2010. ápr. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!