Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi oka lehetett annak hogy...

Mi oka lehetett annak hogy meghalt az egér?

Figyelt kérdés

Ilyenkor ősszel a szántóföldekről beszökdösnek amit a macska elintéz viszont ezzel szembetaláltam magam az egyik polcon. Én nem akartam bántani, ezért gondoltam hogy valami dobozt ráteszek és kiviszem szépen. Arra számitottam hogy biztos majd ugrik egyet, elszalad stb. De azon kivül hogy látszott rajta hogy fél, semmit sem csinált. Kivittem elengedtem. Mivel pont előtte nap hallottam talán "vadász merevségről", mikor az állat megrémül, lemered és meghal. Gondolom itt is ez történt, mert meghalt holott semmilyen sérülés nem kapott.


Kérdésem, hogy ennek mi a funkciója? Én arra gondoltam, hogy az evolúció ezt azért találta fel, hogy a préda állat talán ne öntudatlan állapotba haljon meg. (persze nem tudom hogy ez igy van-e)


De ilyenkor ennek mi a funkciója? Hiszen az állat egyébként élhetne tovább, szaporodhatna stb, mégis meghal "inkább".



okt. 5. 20:26
 1/5 anonim válasza:
29%
Mennyi ideig volt rajta a doboz? Nem lehet, hogy nem jutott oxigénhez?
okt. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
38%

Azert egy kisegérnek sokkal kisebb az ingerküszöbe, mint te azt hiszed, attól hogy egy akkora valami mint te vagy neki, bezárja őt egy dobozba, kb halál félelme lehet, igy én arra tippelek hogy szívinfarktust kaphatott, vagy valamit, ami a gyors pulzushoz köthető, vagy valami rohamot kapott amit ő nem igy tud kezelni, mint mi emberek..

bar furcsa igy beszelni egy egérről, nekem ez a tippem

okt. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Fél percet sem volt benne+ mivel nem is ugrándozott lefedve sem volt, bele raktam és ki is vittem.


2/2: igen, elképzelhető. Ha egér ha nem, sajnálom mert pont azért vittem ki hogy ne kapja el a macska, had menjen.

okt. 5. 20:40
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem minden testi funkciónak van értelme és nem mindegyik van úgy kitalálva, hogy a lehető legjobb kimenetelhez vezessen. Pl. nagyon sok betegségnél pont a védelmi mechanizmusok vezetnek súlyosabb megjelenéshez.


Ennek evolúciós, vagy hasonló elgondolású oka nincs, egyszerűen ezekre a (sok és fokozott) ingerekre egyes egyedek így reagáltak. Ebben is ugyanúgy van variancia, mint nálunk embereknél.

okt. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

2 vagyok

Igen, megértem, az egerek aranyosnak, de nem a házba való, valoszinu ugy is elkapta volna őt valami kint, ne bánkódj miatta sokat

okt. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!