Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy vehetném rá a nyuszim,...

Hogy vehetném rá a nyuszim, hogy egyen szénát?

Figyelt kérdés
3 hétig kezelték tályoggal, és mivel előtte 2 hétig félrekezelték, muszáj volt hizlalni (mert a 2 hétben drasztikusan lefogyott) táppal és kényszeretetéssel. Mostanra visszahízott, viszont sem a táp, sem a széna nem érdekli annyira, pedig az orvos szerint a tályog már elhalt, és nem fáj neki. Engem viszont aggaszt, hogy nem akar enni sem szénát, sem tápot, mert így nem koptatja a fogát, és félek, hogy megint le fog fogyni, és kezdődik minden elölről :((

#táp #nyúl #törpenyúl #széna #Kényszeretetés
okt. 3. 12:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A foga rendben van? Ha közel 5 hétig nem rágott azzal is lehet probléma, nem is a metszőfogakkal, hanem hátul az örlőkkel, ami kívülről nehezen látszik. Ha már a metszőkkel lenne gond az az őrlők problémájának következménye.
okt. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, tegnap voltunk kontroll vizsgálaton, és ahol túlnőtt neki (azért, mert főleg pépeset evett), ott lecsiszolták, szóval most elméletileg minden rendben vele, de nem akar enni :((
okt. 3. 12:28
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg kézből etetni, hátha.
okt. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A kézből etetést akartam javasolni én is.:)

Főleg a széna lenne fontos. Volt, hogy nagyon kitartónak kellett lenni, szálanként adtam, ha nem fogadta el, akkor újra próbálni, aztán másik szállal próbálni...

A fűszéna mellett lehet valami finomságot is kínálgatni, szárított pitypang, útifű, stb., mértékkel, hátha akkor jobban rákap.

okt. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
33%
Kezdetnek pl alma, répa. De próbáld a száraz kenyeret, azzal koptatott a fogát, és szeretik is. Valamire úgyis ráfog kapni ezek közül.
okt. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
56%
ott hagyod neki a szénát és nm adsz neki mást enni. előbb utóbb majd megeszi
okt. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%
Baromságot, azaz kenyeret ne javasolj már...
okt. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

#6 A nyúl nem kutya, őt nem lehet koplaltatni. Ha nem eszik igen hamar lassul a bélműködés, gázosodik, puffad, felborul a bélflóra, kb. 12 óra koplalás után már a mája is károsodik. Növényevőként a teljes szervezete az állandó táplálékbevitelre van beállva. Ezért találták ki a kényszeretést is, hogy legalább a meglévő probléma ne súlyosbodjon. A kérdező jól is csinálta, de sajnos amíg nem eszik magától ezt folytatni is kell. Egyes nyuszik fogcsiszolás után azonnal esznek, mások valamivel nyűgösebbek, de igazából erről az orvosnál kell érdeklődni.

A kenyér meg szimplán nem neki való. Valójában nem koptatja a fogát, mert épp az őrlőfogakkal van az elsődleges probléma, ha gond van a metszőkkel az már ennek következménye. Ha a kenyér keveredik a nyállal, akkor felpuhul, ergo hiába kemény a száraz kenyér, mire elér a hátsó fogakhoz addigra már puha a koptatáshoz. Másrészt a nyúl emésztőrendszere érzékeny, az élesztős, lisztes kenyér pedig nem tesz jót neki, mivel nem mag, meg gombaevő, hanem fűevő a nyúl. Azért fontos a széna, mert rostban gazdag fűfélékből áll, ami serkenti a belek mozgását, segíti az emésztést, nem mellesleg a fű tartalmazza azokat a tápanyagokat, amire szüksége van. Nem azt mondom, hogy mérgezőek a magvak, a kenyér, meg ilyesmi, de egy társállatként tartott nyúlnál kifejezetten az a cél, hogy minél tovább éljen egészséges életet. Jelenleg egyébként is emésztőrendszeri problémás, kényszeretetve volt, nem biztos hogy jó ötlet megterhelni az emésztőrendszerét.

Egyébként probiotikumot kapott? Tályog kezelésnél gondolom kapott gyógyszert, felteszem antibiotikumot is, az meg nem tesz jót a bélflórának, az is okozhat problémát.

okt. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igen, antibiotikumot kapott, probiotikumról én nem tudok, hogy a vizsgálatok alkalmával kapott volna, és én sem adtam neki, viszont csak úgy magamtól sem szeretnék, nehogy ártsak neki. A pépes tápot eszi kényszerítés nélkül is, amikor leteszem elé, szóval csak a szárazzal van valami problémája ://


A kézből etetés és a más növények fél percig és 2 falat erejéig érdekelték, majd visszaugrott az alomba aludni, de köszönöm szépen, és ha bárkinek van még tippje, szívesen fogadom! :)

okt. 3. 15:47
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj mindenféle finom falatokat adni neki, füvet, leveleket, jutalomfalatot, szénát darabonként, naponta ahányszor csak lehet. Ha öt percenként bele tudsz imádkozni egy-két falatot, kezdetnek nem rossz.
okt. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!