Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi történt vele?

Mi történt vele?

Figyelt kérdés

Tegnap ivartalanították a 8 hónapos nőstény törpenyuszimat mára meghalt.

Este még semmi baja sem volt. Ivott, járkált a wcjére, amikor pedig reggel felkeltem 7 körül azt láttam hogy fekszik és teljesen el volt ernyedve. Konkrétan a fejét sem bírta felemelni. Szólítgattam, simogattam majd egy kis idő múlva nagy levegőket vett és meghalt. Annyira hibásnak érzem magam és úgy zokogtam, teljesen el vagyok keseredve. Nem bírta a kicsi teste vagy mi történhetett vele?



szept. 7. 08:41
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
Sajnálom... 💔 Ki végezte a műtétet és melyik rendelőben?
szept. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
9%

Bármi, túlaltatás, oxigénhiány, vérrög, embólia, allergia, ...


Ezért írom mindig itt, és persze el is vagyok anyámba küldve, hogy egészséges állatot nem vagdostatunk! ÉN, nem is szoktam vállalni ilyet!

szept. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
hol ivartalanították? Exos doki csinálta?
szept. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kecskemét Dömötör állatorvos. Tudtommal exos a doktornő.

Amikor elhoztam semmi baja nem volt és este sem. Reggel amikor felkeltem történt az amit leírtam

szept. 7. 10:14
 5/9 anonim ***** válasza:
57%
Sajnálom:-( Exozikus kisállatot csak pesten vagy szegeden szabad ivartalanítani, ott vannak felkészülve rájuk. Törpenyuszis csoportban fel vannak sorolva az ajánlott orvosok és rendelők, ha esetleg szeretnél valamikor nyuszit még.
szept. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
13%

NEEEEEEEEeeeeeeeeeeee!


Komolyan! Engedjétek már el ezt az "ekszós doki a Isten" dolgot!!!

Egy ivartalanítás, pláne hímivarú emlős esetén, nem nagy mutatvány, BÁRMELY, alap orvos, akár utolsó éves hallgató is megcsinálja. Jó, nyilván vannak extrém esetek, de azok is altatási/lélegeztetési oldalról, de nem is mindennap kell zsiráfbikát kasztrálni.

szept. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%

#6 De minden állatfaj biokémiailag egyedi. Itt nem csak az anatómiai jellegzetességekről van szó, hanem arról is, hogy milyen gyógyszert és milyen adagolásban kaphat. Bár nyulaknál nem jellemző, de előfordul olyan kisemlős faj, amelyiknél a csontvelőbe juttatják műtét közben a gyógyszereket, és nagyon nem mindegy, hogy mit és mennyit adnak, mert a csontvelőre később is szükség van.

Azért vannak szakorvosok, mert nem lehet mindenhez is mélységeiben érteni egyetlen személynek. Rádásul a humánorvosnál szervrendszerenként van felosztva a rendszer az állatorvosoknál meg állatcsoportonként, pedig az állat sem kevésbé bonyolult.

Azért mondjuk az egzotikus szakállatorvost, mert a nyulak anatómiája és biokémiai jellegéhez ő ért.

szept. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
#6 Ráadásul a kérdésben nőstényről van szó, a nyulaknál a hasüregi műtét meg szaktudást igényel, itt nem csak a heréket nyisszantják ki.
szept. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
25%
Ha a 8 hónapos lányod ivartalanították volna ugyanennyi pénzért ő is ugyanígy járhatott volna..
szept. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!