Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyulak tényleg vérzékenyek?

X0 kérdése:

A nyulak tényleg vérzékenyek?

Figyelt kérdés

Iskolában azt tanultam, hogy a nyulak vérében nincs vérlemezke. Akkor vérzékenyek, és egy karcolásba is belehalhatnak? Nem is műthetők? Gondolom ha 1 nyuszilányra 2 baknyúl jut, nem verekednek össze, hanem a nyuszilány választ közülük. Ezt a vérzékenységen kívül abból is gondolom, hogy ezen a felvételen apuci még sose láttam 3 hét - 1 hónap közötti csemetéit, nyilván nem is tudta hogy az ő gyerekei, mégis barátságosan viszonyult hozzájuk, tehát nem egy agresszív állat:

https://www.youtube.com/watch?v=POx4laqzoz4



aug. 24. 20:19
 1/4 Senior Séf ***** válasza:
95%
A nyulaknak van egy vérzéses betegsége, de amúgy minden rendben velük. Gondolod, hogy deflorálásnál, vagy ellésnél az lenne a természetes,ha elvéreznek?
aug. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
92%

Én úgy tudom, hogy van nekik vérlemezkéjük, de ,próbáltam utána nézni, és bár közvetlenül nem találtam a nyulak vérlemezkéiről leírást, de a Focus-Vet oldala szerint heveny RHD fertőzés a laboreredmény csökkent vérlemezkeszámot mutat nyulaknál:

"A laboreredmény csökkent fehérvérsejt és vérlemezke számot és emelkedett májenzimeket mutat."

[link]


De egyébként sérülnek is. A bakok képesek megverekedni a nőstényért, de a nőstény is képes nekiugrani a baknak, ha valamiért nem akar párosodni. De bevett szokás, hogy a nőstény területvédő viselkedése miatt a nőstényt rakják a bak területére párzáskor, mert területvédelemből a nőstény képes megtámadni a bakot. A fialás is elég véres dolog, mégsem szokásuk elvérezni. A nyulak műtése pedig ma már bevett eljárás az állatorvoslásban, sőt az ivartalanítás rutinműtét.

aug. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
1, 2: kösz, hasznos, akkor jól sejtettem: fura volt, azért kérdeztem, a Wikipédiában se volt írva hogy vérzékenyek.
aug. 24. 21:01
 4/4 anonim ***** válasza:
88%
Nekem volt szerencsétlenségem találkozni sérüléssel nyuszinál. Egyszer sajnos én is okoztam, körömvágás közben elrántotta a lábát és letört a köröm, vérzett a körömágy. Elég gyorsan elállt a vérzés magától, utána még 4 évig élt.
aug. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!