Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi a hörcsögöd neve? Milyen...

Mi a hörcsögöd neve? Milyen hörcsögöt tartani, milyenek vele a mindennapok?

Figyelt kérdés
aug. 16. 20:32
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%

Nekem régen voltak hörcsögeim. Ha kézhez vannak szoktatva, akkor nagyon jó. Én sokszor vettem ki őket a ketrecből, játszottam velük, nagyon szerettem őket. Viszont éjszakára ne rakd a hálószobádba!


(És ugye figyelembe kell venni, hogy nem élnek sok ideig)

aug. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem dzs.törpe hörim volt, 2 évet élt. A tökmagot szerette nagyon, illetve a szárított lisztkukacot és szöcskét, ezek a tápjában is voltak.


A szobamban volt, a zaj egész megszokható volt.


Kezhez szoktatott volt, jól tűrte a fogdosást


Sok baj nem volt vele, egyszer kellett àllatorvoshoz vinni, mert begyulladt a szeme. Ez valszeg a nem megfelelő minőségű alom miatt volt


Visszagondolva sok hülyeséget csináltam, amit máshogy csinálnek mar felnőtt fejjel. Szóval ha kezdő höris vagy a bibliád legyen a hörcsöginfó oldal

aug. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért a " Milyen hörcsögöt tartani, milyenek vele a mindennapok?" kicsit vicces kérdés:D Nem kutyáról van szó, nem kell vele annyit foglalatoskodni, sok kifejezetten nem is igényli.


Lolának hívják, roborovszki törpehörcsög és most kb 2 éve hogy befogadtam.


Reggel benézek hozzá, van hogy beássa a forgácsba a kerekét. Szóval kb fél perc, kiszedem és a helyére rakom, meg kiveszem a zöldséget, gyümölcsöt, amit este raktam be. Aztán este megetetetem, és friss vizet adok neki. Szerintem célszerű estefelé etetni, mert szürkületi állatok. Van hogy este nézem ahogy molyol a helyén, nagyon cuki. Nagyjából ez mind.


Hetente átszitálom a homokját, ha kell pótlom. Kb félévente cserélek almot. Igazából akkor sem szükséges, nem büdös, nem koszos, de a biztonságkedvéért.


Egyáltalán nem szelíd sajnos. Úgy találták az utcán, én meg befogadtam, ennek 2 éve. Ő ilyen díszállat. Néha beterelem egy befőttesüvegbe és úgy körbenézem hogy nincs e kívülről látható gond. Aztán persze visszaengedem.


Nem egy agysebészet a hörcsögtartás, sőt kifejezetten könnyű.

aug. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez a 3. dzsungáriai törpe hörcsögöm, sajnos az első hamar elhunyt betegségben, a második 2 és fél év után halt meg és most van egy szelíd aki már mindjárt 3 éves lesz. 2 naponta adok neki hörcsög tápot, és minden kedden és csütörtökön kap édes vízi apróhalat (egy kanálnyit) és adok enni neki gyógyszert kedden a szőrre csütörtökön a hugy útakra. Az én hörcsögöm fehér és a neve Spicly, az előtti Pocok, az előtti Falatka. Ha kell bármilyen segítség hogy milyen egészséges kaját adj neki és hogy milyen hőfokot szeret akkor írj rám privátba. A vízet hetente cserélem, de mindennap kéne. Sokat hangoskodik, mert fut emelgeti a hörcsög lépcsőt a szájával, stb.
aug. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szuszi volt a neve.
aug. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
66%
Volt vagy 4 horcsogom es mindegyik agressziv volt, nem tudtam kivenni meg semmi mert rogton megharapott. Szerintem direkt kihugyozott mindig a ketrecbol mert szeretett szivatni vagy nemtudom de mindig amikor hazaertem ott alt a falon vastagon a pisi. Egyevkent takaritani nem nehez csak ra kell venni magad. Vizet amugy nem muszaj adnid nekik eleg ha nedves zoldseg gyunolcsoget adsz neki mint pl uborka. Jatekokat felesleges venni nekik, barmikor beraktam a ketrecukbe ugyanugy fekudtek tovabb a hazikojukban. En tobbet nem fogok horcsogot venni nappal alszik este meg amikor aludnek elekzdi ragni a ketrecet
aug. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
40%
Vót hörcsögöm a neve Pukika
aug. 17. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A hörcsög info oldalról informálódtam így elég sok hasznos információval gazdagodtam. Kérdező neked is ezt javaslom. Illetve lépj be a 7 ezer fős Hörcsög imádók nevű Facebook csoportba. Ott is láthatsz sok infót a mindennapokról.
aug. 17. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó hörcsögöt tartani nekem volt szíriai aranyhörcsögöm az volt a neve hogy picur, bár a hörcsögök éjjeli állatok ezért este felé szoktak elő jönni de nappal is egyszer kétszer kijönnek enni,inni de sajnos azzal is számolni kell hogy nem élnek sokáig 2-3 évig élnek de lehet kevesebb,több genetikátol függ meg attól hogy hogy tartod de ha szeretnél tartani nézz utána én mielött beszereztem előtte egy hétig olvastam beszereztem ami kell
aug. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
20%

Nekem aranyhörim van, Haminak hívják.

A hörcsögtartás nem igényel sok időt, heti 1 óra ráfordítás is elég. Legalább heti egyszer érdemes kitakarítani, az enyém mindig egy bizonyos helyre kakil és pisil, azt szoktam kitakarítani, kicserélni azon a részen az almot, a kakikat összeszedni.

Az egész almot elég csak félévente kicserélni. Az etetést, víz-cserét elég heti 2-szer elvégezni. Rágcsát is kell neki berakni, friss zöldségeket is kaphat párszor, de azt nem kell minden nap.

Az enyém elveszi a friss zöldséget a kezemből, megtudom simogatni, de viszont megfogni már nem, nem annyira szelíd.

A legmegfelelőbb hely nekik a terrárium, legalább 100x50 centi nagyságú. A ketrec nem ajánlott, mert azt legtöbbször rágni szokták, ez pedig fogproblémákhoz vezethet.

aug. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!