Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Horcsog tartas akvariumban?

Horcsog tartas akvariumban?

Figyelt kérdés
van egy 120 literes akvariumom tele halakkal. szeretnem megszuntetni a halakat igy 4 ev utan es a helyukre mas allatot telepiteni, lehetoleg horcsogoket. nem okoz problemat hogyha akvariumba tartom oket? (nyilvan viz nelkulxd) nem fognak megbolondulni, nem tukrozodik vissza annyira az uveg belseje hogy zavaro legyen nekik? vagy lenyegeben akar kameleont is tarthatnek benne mert hasonlo egy terrariumhoz?
júl. 15. 06:36
1 2
 1/11 anonim válasza:
60%
És a halakkal mit akarsz kezdeni? Lefolyóba kiönteni őket vagy mi?
júl. 15. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Egy akváriumban EGY hörcsögöt tarts ugyanis őket csak és kizárólag egyedül szabad tartani. Az lényegtelen infó kisemlős tartásnál hogy hány literes a lakhely. Milyen hosszú széles és magas? Ezek a lényeges dolgok. Törpehörcsögnek ajánlott minimum 3.000 cm2 alapterületű lakhelyet biztosítani (pl 100*30, 75*40 vagy 60*50 cm-es). Szíriai aranyhörcsögnek pedig már minimum 4.000 cm2 alapterületű lakhely kell (pl 100*40 vagy 80*50 cm-es). Törpehörcsögnek elég a 40 cm magasság. Aranyhor viszont célszerű legalább 50 cm magas helyet választani. Így biztosan nem történik szökés. Semmi baja nem lesz a hörcsögnek üveg falú helyen. Nekik rossz a látásuk. Ők a bajszaikkal és a szaglásukkal tájékozódnak. Jó szívvel ajánlom a Hörcsögmentés hivatalos weboldalát (hörcsög pont info) illetve a 7 ezer fős Hörcsög imádók nevű Facebook csoportot. Itt tudsz hiteles információkat olvasni a helyes tartásról és táplálásról.
júl. 15. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Irdatlan Infláció ***** válasza:
100%
Nem gond, csak ne tartsd egyben őket
júl. 15. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
a halaknak jo helyuk lesz, nem csak mi foglalkoztunk ilyesmivel a csaladban. him+nosteny hori se mehet egymas melle? vagy ket nosteny esetleg? ezen kivul mindennek utana olvastam, videokat neztem, szoval nincs problema, csak baratnomnek voltak dzsungariai torpehorcsogei, es naluk nem volt gond abbol hogy 2,3 volt egy ketrecbe. nem bantottak egymast, sot egyutt aludtak, kivulrol ugy tunt hogy orulnek is egymas tarsasaganak. aztan nem tudom hogy ez tenyleg igy volt e.
júl. 15. 08:30
 5/11 anonim ***** válasza:
7%
nyugodtan mehet több is! csak legyen nekik mászóka, vár, faágak, stb hogy el tudjanak menni ha akarnak, én is pár napa vettem több szinű törpe hörcsögöket és jól elvannak együtt eszik a nekik adott dinnye darabot meg összebújnak... az oldalon itt sok a hozzá nem értő, én is tettem fel kérdést aztán nem is arra válaszoltak meg töröltették
júl. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk kirágta a ragasztót az üveglapok közül. Figyelj rá, nehogy szétdöntse a kecót!
júl. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem akváriumban volt a hörcsögöm, amikor volt. Akkoriban az volt a népszerűbb, megszokottabb. A ketrec ritka volt.

Nem volt semmi baja. Én mondjuk minden ki is vettem és 'játszottam' vele, mászkált rajtam össze-vissza :D De az akváriumban is volt játéka, kis háza.

júl. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
72%
A lehető legrosszabb az ha különböző neműeket tartasz együtt. Szaporításra semmi szükség. Így is egy csomó nem várt alom miatt keresik fel a Hörcsögmentést hétről hétre. Normális gazdit találni pedig nem egyszerű. Tiszta vérű dzsungáriai törpehörcsög nincs az országban. Csak hibridek (dzsungáriai törpehörcsög és campbell törpehörcsög keveréke). Így lutri hogy jól megvannak vagy széttépik egymást. Nem tudom hol olvastál utána ha felmerül benned az együtt tartás ténye. Minden valamire való hörcsögös oldal azzal kezdődik hogy csak és kizárólag egyedül szabad tartani őket... Te is tegyél így.
júl. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%

Hörcsögöt tényleg csak egyedül szabad tartani. Ez nem tengerimalac.

Nekem úgy lett hörcsögöm, hogy a környéken az egyik gyereknek voltak hörcsögei, persze szaporodtak is :D Aztán az egész környéken osztogatták, hogy kell-e valakinek kishörcsög :DDD

júl. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
48%
A szellőzésre ügyelj, a szén-dioxid nehezebb a levegőnél és felhalmozódik az edény alsó részén, ha túl magas az oldalfal.
júl. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!