Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ami ilyenkor repked, az csak...

Ami ilyenkor repked, az csak denevér lehet?

Figyelt kérdés

Most ugye ki van nyitva az ablak, meg fenn is van az ember, így nézelődtem kicsit. Láttam egy apró, fekete, szárnyaló állatkát, ami össze-vissza repkedett. Néha madárnak látszott, mert hegyesnek tűntek a szárnyvégei, de ugye már éjszaka van.

A környék elég fényszennyezett.



júl. 14. 23:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen denevér.
júl. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Közönséges vízidenevér, nagyon kicsi és alkonyatban kezd repkedni. Aztán később az utcai lámpa fényénél vagy 3-4 röpködött.
júl. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Thunderfairy ***** válasza:
Éjszaka denevér, igen.
júl. 15. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem csak a denevér röpköd este, vannak éjjel aktív madarak, rovarok is.

A denevérek társas lények, ha egyet látsz, ott jó eséllyel több is van.

Nem kell félni tőlük, nem bántanak, lakásba ritkán tévednek be, bár előfordulhat.

Akkor sem támad meg, nem ragad a hajadba, kinyithatod neki a teljes ablakot, ha nem találja a kijáratoz, és elmegy.

50 év alatt hozzánk még egyetlen denevér sem repült be, ellenben horgászat közben, éjjel már repült bele a zsinórba, és az rácsavarodott (az olyanra is mennyi az esély?).

júl. 15. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Voltam madarász táborban, amikor kitettek vadonatúj hálókat, ezek a kis termetű denevérek meg belerepültek és kirágták. Kiszedtük, később mondta a gyűrűzésvezető, hogy ezek harapnak, de nem lett bajunk. A lyukakat be kellett varrni, de kockázva.
júl. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!