Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalacom az állatorvos...

A tengerimalacom az állatorvos óta nem eszik? Depressziózik?

Figyelt kérdés

Jónapot!

Egy kérdéssel fordülnék önhöz hátha tud valami tanácsot mondani van egy négy meg egy egy éves tengerimalacom tegnapi napon állatorvoshoz vittük őket mert nagyon vakaróztak kaptak is rá szurit a 4 éves pedig a hátán lévő sebre is kapot egy injekciót ma pedig egész nap a sarokba bújkált és nem szaladgált mint szokott enni is sokkal kevesebbet evett inni iszik a fűben is szaladgáltak ott evett egy keveset de a zöldségeket nem fogadta el esetleg kicsit sokkos állapotban van az orvostól az injekciótól?



júl. 6. 22:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem eszik fecskendővel kell kényszeretetni az alábbi videó szerint:

https://www.youtube.com/watch?v=Pgg8CvMEsJA&list=PL9xL6lBNnF.. (én a többi videót is ajánlom a csatornáról)

A tengerimalac tünetrejtő állat, ez annyit jelent magyarul hogy csak végstádiumban mutat tünetet, mert a természetben a ragadozó mindig a könnyű prédára vadászik, ergo betegnek mutatkozni számukra öngyilkosság. Ha már nem eszik ott probléma van, lehet hogy az injekció okozza, lehet hogy beteg, mindenesetre ha nem eszik az csak ront az állapotán, nem mellesleg a laborállatoknál mint például a tengerimalac 12 óra koptatás már fizikai fájdalomnak számít. Ha mellette még gubbaszt is, akkor jelentősen nagyobb a baj, én a helyedben amellett, hogy ugye kényszeretetem legalább felhívnék egy egzotikus szakállatorvost, mert ez az állapot orvosi segítség nélkül sajnos akár pár óra alatt életveszélyessé válhat. Ha az állapota nem romlik szerintem hétfőn akkor is érdemes elvinni megmutatni, megbeszélni hogy mi legyen.

Ugye értelemszerűen ha már fecskendőből sem hajlandó elfogadni a kaját, az állapota romlik, akkor valahol ügyeletet kellene keresni, ahol ellátják.

júl. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%

#1 vagyok:

Hogy ne legyen félreérthető:

"laborállatoknál mint például a tengerimalac 12 óra koptatás már fizikai fájdalomnak számít"

helyett:

"laborállatoknál mint például a tengerimalac 12 óra koplalás már fizikai fájdalomnak számít"

mondatot akartam írni.

júl. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az ijekció megviselheti őket, be is lázasodhatnak tőle. Ha nem javul az állapota, vissza kell vinni, sürgősen.
júl. 7. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A szuri miatt bágyadtak :) 1-1.5 nap és rendbejönnek.
júl. 7. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
#4 Lehet. hogy a szuri okozza, de a tengerimalacnak tünetrejtő állatként tényleg rosszul kell ahhoz lennie, hogy látványosan gubbasszon, az itt a probléma, hogy ők nem kutyák, meg emberek, hanem tünetrejtő kisemlősök.
júl. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!