Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mikor váljak meg a hörcsögömtől?

Mikor váljak meg a hörcsögömtől?

Figyelt kérdés

Egyik nap feltűnt, hogy daganatos. A fején van szegénynek, és az egyik szemére valószínűleg már nem is lát… 2 éves, mondhatni lejárt ez a rövid kis élete… Igyekszem megállapítani, hogy vajon mennyire szenvedhet, de nehéz felmérnem. Étvágya van, kapja a finomságokat. Úgy vagyok vele, ha már enni sem bír és láthatóan szenved, akkor elviszem állatorvoshoz elaltattatni.


Vajon már most is szenved? Már el kellett volna vinnem? Vagy túl korai? Mit csináljak? Nem akarok tőle hamar megszabadulni, de nem szeretném önző módon szenvedni hagyni.

Az előző hörcsögömnek ugyanez volt a baja és nagyon kínlódott halála előtt, ugyanis hétvégén, késő este lett rosszul… Nem fogom leírni, de még egyszer nem akarok olyat látni.

Szóval, mi legyen?


tegnapelőtt 06:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el állatorvoshoz most és ő majd megmondja mennyire szenved vagy nem szenved most éppen
tegnapelőtt 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egzotikus állatorvoshoz kell vinni. Ha bőrfelszíni a daganat, akkor lehet, hogy le is lehet műteni. (Én műttettem majdnem 3 éves törpehörcsögöt, a fülén volt daganata.)
tegnapelőtt 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Lehet lelketlennek tünök,de tízezret,vagy többet rákölteni egy 1500 ft-os hörcsögre-úgy hogy már élete végén jár,szimplán baromság.

Vidd ki a szabadba,egy ligetes helyre,és engedd el.

tegnapelőtt 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

2# Eszembe jutott, de neten azt olvastam, hogy nagyon kevés az esélye, hogy túlélje. Vagy ha sikerül is, hamar kiújul. Úgyhogy nem tudom mennyire volna jó kitenni ennek, azt sem akarom hogy kínok között haljon meg, ráadásul lehúzzanak x összeggel. Emlékszem, egyik hörcsögöm gyógyszerére 16 évvel ezelőtt elkértek 1000 forintot. Még aznap meghalt…


3# Ők nem boldogulnak a szabadban. Egyébként nem beltenyészetes hörcsögöt vettem ezeöccázé, ahogy a magadfajták tennék.

tegnapelőtt 09:56
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Így legyen ötösöm a lottón...biztos voltam benne hogy előkerül a tenyésztő/kereskedő vonal.

Okleveles tenyésztőtől vettél törzskönyvezett hörcsögöt,mégis beteg lett,na bumm,mítosz lerombolva.

Áruld el,miért ne boldogulna egy rágcsáló a szabadban?Éhen hal?Mikor természeténél fogva megrág,megkóstol mindent?Vagy nem tud magának vackot készíteni?

Több lehetőség is van:

-állatorvos,sok pénz,öreg a hörcsög,hamarosan elpusztul.

-állatorvos,elaltatod

-nem viszed orvoshoz,otthon végignézed ahogy kimúl.

-kiviszed a szabadba,elengeded,itt van további 2 lehetőség:

a)-boldogan éli le hátralévő idejét,természetes közegében

b)-elkapja egy ragadozó,gyorsan végez vele,de legalább nem fogod látni.

tegnapelőtt 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%

Egzotikus állatokhoz jól értő orvoshoz kellene vinni. Mivel felelős gazdi vagy. Ugyebár.


Egy "átlagos" daganatot sima lehet műteni, azután pedig vígan élhet még akár fél évet is. Ha a szemén szürkehályog van, az igazából nem gond.


A hörcsög egyébként sem a látásával tájékozódik, hanem a szaglásával és a bajszaival. Egyébként a hörcsög egy tünetrejtő zsákmányállat. Simán lehet, hogy már most is fájdalmai vannak, csak jól titkolja.


A vadonban elengedni undorító dolog lenne. Konkrétan az állatvédelmi törvény szerint ez állatkínzásnak minősül.


Akkor már inkább add át a Hörcsögmentésnek. Majd ők elviszik orvoshoz, kigyógyítják, és szeretgetik helyetted, amíg csak tehetik...

tegnapelőtt 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#5 mivel sosem tanult meg elmenekülni a ragadozóktól, nincs is olyan egységben mint a vad hörcsögök, ezért jó esetben is 1-2 napon belül elkapja egy ragadozó. Én nem értem egyébként sem, hogy minek vállal állatot egy ember, ha az első adandó alkalommal utcára rakja.

A tenyésztő meg nem azt jelenti, hogy halhatatlan állatokat ad ki a kezéből, amik soha nem lesznek betegek. Az a különbség, hogy míg a szaporító mindenféle ismeret nélkül összerak két random hörcsögöt, a tenyésztőnél minimum, hogy ismeri a genetikát, a betegségek öröklődését és figyel arra, hogy csak olyan állatokat pároztasson, amelyektől a lehető legkisebb eséllyel örököl bármilyen betegséget az utód és a lehető legegészségesebb lesz. Ez ismét mondom, nem azt jelenti, hogy sérthetetlen biorobot, hanem azt hogy az innen származó hörcsögök genetikailag jelentősen kevésbé hajlamosak a betegségekre.

A daganat pont egy olyan betegség, ami minimális mértékben genetikai és igen nagy mértékben környezeti tényezők által okozott. Persze ahogy embernél is, míg egyes egyedeknél nagyobb eséllyel kialakul, másoknál kisebbel, de soha nem kizárható. A daganatot olyan mutáció okoz, amely a normál osztódási kontroll alól kiszakítja a sejteket és ezért kontrollálatlan szaporodásba kezdenek. Mutációt pedig még a normál DNS-leolvasás is okoz, ami alapvetően szükséges egyáltalán az élethez. Ezeket a mutációkat a szervezet próbálja kijavítani, de akár két DNS-bázis sérülése esetén is felléphet olyan állapot, hogy nincs referenciabázis, hát a javítórendszer úgymond improvizál valamit. Ez nagyrészt azt jelenti, hogy vagy nem változik semmi, vagy elpusztul a sejt, vagy szaporodásképtelen lesz. Ritkán, de előfordul olyan eset, hogy a mutáció után a sejt szaporodóképes marad, és kiszabadul a kontrollból, ilyenkor az immunrendszer pusztítja a hibás sejteket. Ahhoz, hogy valóban daganat alakuljon ki, vagy túl gyorsan kell szaporodniuk ezeknek a sejteknek, vagy az immunrendszer figyelmét valamilyen módon el kell kerülniük. Vagyis bár lehet rá genetikailag hajlamos az állat, a daganat megjelenésében nagyobb részt környezeti tényezők játszanak.

Viszont, ha egyik napról a másikra jelent meg a dudor, az sokkal inkább tályog lesz, mint daganat. Ellenben a hörcsög tünetrejtő állat, ami azt jelenti, hogy ha beteg sem jelzi, amíg nem haldoklik, mert a természetben ez egyenlő lenne az öngyilkossággal. Leegyszerűsítve, amíg nem haldoklik nincsenek látványos tünetek, szaladgál, próbál enni. Azt hogy egyébként nincs jól a súlyváltozásból is meg lehet állapítani. Ha rendszeresen méred és csökken a súlya akármilyen okból is, de biztos nincs jól. Az a gond, hogy amikor már látvanyosan szenved az életveszélyes állapot, a sürgősségi kezelés ára magasabb, a gyógyulás esélye jelentősen kisebb.

tegnapelőtt 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok: ja, ha sajnálod rá a pénzt, akkor azt mondd. Nekem kb. 10 éve volt a hörcsögös műtét, kb. 15000 forint volt, nem újult ki, még 3 hónapig élt (ugye már 3 éves elmúlt, ami hörcsögnél nagyon jó), és miért szenvedett volna? Altatták, nem érzett belőle semmit.
tegnapelőtt 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!