Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egérnek eltünt a bal hátsó talpa?

Egérnek eltünt a bal hátsó talpa?

Figyelt kérdés
nem rég értem haza látom furán jár közelebbről megnézve eltünt a bal hátsó talpa és csak a combja meg az alsó láb része van meg ez valami betegség?

jún. 27. 20:15
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
1előre fülpiszkálóval le betadinoztam meg kivettem a kereket mert próbált benne menni de a láb csonkja mindig beakadt futás közbe
jún. 28. 22:30
 12/24 anonim ***** válasza:
88%

Azt ugye tudod, hogy az állatvédelmi törvény értelmében törvénysértésnek minősül, ha nem viszed állatorvoshoz?

De etikailag sem helyes az állatot szenvedni hagyni. Értem én, hogy számodra annyit sem ér az élete, amennyiért másikat veszel, de az az állat attól még szenved. És egyébként is ha magadhoz veszel egy állatot azért teljes mértékben felelősséget vállalsz annak minden költségével. Nem véletlenül szokás mondani, hogy az állattartás drága hobbi, hiába nem tetszik, az az állat akkor is szenved. Ha meg szakszerűtlenül piszkálod a sebet csak még rosszabb lesz.

jún. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, tehát akkor ha neked szakadna le a lábfejed is csak betadinozgatnád, nem akarnál orvoshoz menni fájdalomcsillapítóért és ellátásért igaz?
jún. 29. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, neked se való állat. Remélem te se mész orvoshoz ha bajod van igaz? Mert drága a gyógyszer, szenvedsz inkább.
jún. 29. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim válasza:
100%
Ha sajnálod rá a pénzt inkább ne tarts állatot :)) Látszik mennyit számít neked
jún. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Lehet akár egy árokpartról kikukázott patkány is - magadhoz vetted, tehát már a tiéd, felelősségel tartozol érte.


Ha leszakadt a végtagja (leírni is borzasztó) akkor az a minimum, hogy szakszerű orvosi ellátásban részesíted. Elviszed orvoshoz.

jún. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

csak hogy a paranoid nagy netes állat védőket megnyugtassam az egér jól van és normálisan viselkedik továbbra is nem kell rettegve lefeküdnötök

viszlát

jún. 29. 18:42
 18/24 anonim ***** válasza:
61%
Persze elhiszem milyen jól van leszakadt lábbal. Próbáld ki kérdező.
jún. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Az egér továbbra is tünetrejtő állat. Aki kisemlőst tart az miért nem tudja a legalapvetőbb dolgokat? Minden nap azzal találkozok, hogy "egyik napról a másikra elpusztult a kisemlős, de nem érti, hogy miért", meg "nem beteg, mert nem mutat tüneteket", és meglepődik még olyan ember is, aki évek óta tart kisemlősöket, hogy tünetrejtők.

Az egér egy apró zsákmányállat. A ragadozó energiát spórol, ha a zsákmány gyenge, nem tud elmenekülni, ezt pedig ki is használja. Az egér és valamennyi zsákmányállat ezt ösztönösen tudva ameddig nem haldoklik elrejti a tüneteit, mert a természetben gyengének mutatkozni öngyilkosság. Valójában nagyon szívós állatok, de ez nem azt jelenti, hogy nem szenved, hanem azt hogy nem mutatja. Ráadásul az egérnek a kognitív képességeit leszámítva ugyanolyan idegrendszere van, mint az embernek, te meg fogadjunk, hogy attól majdnem sírva fakadsz, ha valami megvág. Egy leszakadt végtag egyáltalán nem fájdalommentes, minden sérülés fájdalmas, de ez különösen. Szerinted miért jár furán? Elhiheted, hogy nem szórakozásból, hanem kímélni próbálja a fájdalmas sebet.

jún. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Mire számítasz? "Cin-cin, jaj szegény lábacskám, brühühü"? A zsákmányállatok, ahogy előttem is mondták, elrejtik a bajukat. Nem fogja mutatni, de hidd el, egy leszakadt vagy lerágott láb kvára fáj.


A te egered 500 forint volt. Az én macskám ingyen, kóbor volt. De szembe is köpném magamat, ha nem vinném orvoshoz, ha bármi baja lenne. Nem vagyok se sötétzöld, se az év gazdija, egyszerűen csak szeretem azt a kis lényt, aki teljesen tőlem függ.

jún. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!