Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi történhetett a Dzsungáriai...

Mi történhetett a Dzsungáriai törpe hörcsöggel ha a helyén nyitott szemmel meghalt? A szájában volt egy forgács darab is szóval gondolom rendezkedett. Még egy éves se volt

Figyelt kérdés

jún. 24. 14:01
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat azt kihagytam, hogy reggel még élt. Kaparászott meg mászkált. És jelezte hogy ki akar jönni a helyéről.
jún. 24. 14:03
 2/8 anonim ***** válasza:
97%

Az a baj, hogy a hörcsög tünetrejtő állat. Ez azt jelenti, hogy csak a betegség végén mutat (könnyen észrevehető) tünetek, amikor már haldoklik. Ha reggel nézted utoljára, akkor simán lehet hogy még nem mutatta a tüneteket, de utána már rosszul volt, a tünetek megjelenésétől gyakran csak néhány órája van hátra, szóval akár ez az eset is beleillik ebbe. Ez persze nem azt jelenti, hogy előtte nem beteg, csak ekkora állatként gyengének mutatkozni a természetben egyenlő az öngyilkossággal és egyrészt ezek az állatok nincsenek is túlságosan háziasítva, másrészt még háziasítással sem lehet ezeket az alapvető ösztönöket kiirtani.

A másik lehetőség, hogy tényleg valami hirtelen bekövetkező dolog, mint szívinfarktus, agyvérzés, szívroham, stb.

Ezt csak patológus tudná megmondani, de igazából, hacsak nem vagy túl kíváncsi ez akkor éri meg, ha más egyedek is potenciális veszélynek vannak kitéve, mondjuk fertőzés vihette el, amit más hörcsög is elkaphat. Az emberre azért nem igazán veszélyes, mert gyakorlatilag nincs a két fajnak közös fertőző betegsége, ami van, az meg emberre nem túlságosan veszélyes.

A jövőre tekintettel viszont érdemes jobban figyelni az állatot. Hetente ajánlott a súlyát mérni, mert a fogyás minden esetben problémát jelent, hamar felismerhető a betegség. Persze észszerű keretek között van kilengés a súlyban, de ha folyamatos csökkenő tendencia van, azt érdemes komolyan venni. Ezen kívül ugye minden tünet potenciálisan veszélyes, vagyis ha hirtelen megváltozik a viselkedése, láthatóan rosszul érzi magát, akkor azt is komolyan kell venni.

jún. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
a súlya nem változott arra figyeltem azóta amióta egyszer nagyon lefogyott folyamatos kerekezéstől. Van mégegy hörcsög egy másik ketrecben neki semmi baja ugyanazt eszik, isszák a kajára is nagyon volt figyelve hogy mindent kapjanak amire szükségük van. Munkába menet viszont nem engedhetem el a lakásban a hörcsögöt mert ő éppen ki szeretne jönni. Remélem nem fertőzés mert a másik még fiatalabb.
jún. 24. 14:48
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem lehet hogy valaki megkérdezte tőle hogy english or spanish és lefagyott építkezés közben?
jún. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
A filmekben rosszul ábrázolják. Halál után kinyílik a szem. Ezért raktak a halott szemére régen pénzt.
jún. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Vidd el boncoltatni. Csak az adhat rá választ.
jún. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
6os ezt remélem viccnek szántad
jún. 26. 06:08
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem szántam viccnek. Ha furcsa haláleset történik akkor én is el szoktam vinni boncoltatni. A Hörcsögmentésnél is bevett dolog. Hiszen ez az egyetlen módja hogy kiderüljön a halál pontos oka. Rengeteg érdekes dologra derült már fény egy állat halálát követően a boncolásból.
jún. 26. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!