Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lehet adni a nyuszinak kölest?

Lehet adni a nyuszinak kölest?

Figyelt kérdés
Tegnap vettem neki egy új fajta tápot és tartalmaz kölest. Válogassam ki, vagy nyugodtan adhatom neki? Nem szeretném, ha bármi baja lenne tőle.

2023. okt. 28. 18:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem ideális. Minél kevesebb lisztes magféle kéne neki, mert ez nem segíti elő a normál emésztést. Nem mindegy, milyen mennyiségben kap ilyet.

Azt írod, hogy kiválogathatod: milyen táp ez pontosan? Mert az ideális nyúltáp pelletált, tehát minden darálva, formázva van, hogy egységes legyen, ne lehessen válogatni belőle.

2023. okt. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A nyúl nem magevő hanem fűevő.a fő tápláléka a széna. Sajnos nagyon sok gyártó nem tudja, vagy csak nem érdekli őket... Semmiképp se vegyél a nyúlnak olyan eledelt, ami magokból áll. Tudom, hogy soknak a csomagolásán szerepel többek között a nyúl képe is. De az az igazság, hogy az az eledel, amit a gyártó mindenféle kisemlősnek ajánl a csomagoláson, az igazából pont az a fajta eledel, amelyik egyik kisemlősnek sem megfelelő...
2023. okt. 29. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
54%
Vidd el moziba és vegyél neki pattogatottkukoricát.
2023. okt. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
15%
Az első táp amit vettem kukoricával, szotyival és magokkal volt tele, akkor meg nagyon pici nyuszi volt, úgyhogy kiválogattam a kérdéses dolgokat, szerintem neked is érdemes, főleg ha kicsi, mert nagyon érzékeny a gyomruk.
2023. okt. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!