Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen fajta nyulat válasszak?

Milyen fajta nyulat válasszak?

Figyelt kérdés
Van egy kutyám (berni pásztor) és egy macskám. Mindkettő nagyon szelíd és barátságos. Szeretnék egy nyulat is tartani házi állatként szabadon a kertben. Melyik az a nyúlfajta amelyik nagyon szelíd az emberrel, és elviselne egy kutyát és egy macskát?

2023. márc. 10. 14:12
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ilyen állatok mellé valami nagy fajtát. De semmiképp se a direkt házikedvenc törpenyulat. Ha kiskorától szokja az emelgetést a s simogatást, nem karmol le, ha felnő. Viszont méretéből is kiindulva, nem igazán lesz betoji más állatok mellet.


Mi húsért tartunk nyulat, de a szaporítani tartott bak (német lepketarka óriás nyúl) le se sz.rja, mikor a kakas direkt fenyegetően szökik rá, s minden. Pedig az se kicsi, s kifejezetten agresszív úgy mindennel.

2023. márc. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha a te áldott jó lelkű macsekod és kutyád nem ijeszti halálra , majd a szomszédé megfogja . Tarts nyuszit , de ne együtt ragadozókkal .
2023. márc. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Egyik szomszédunknál sincs se macska se kutya.
2023. márc. 10. 15:03
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Még megemlíteném azt is, hogy a nyulaknál is vannak "személyiségek".


Van amelyik már kiskorától azon van, hogy hogy szökjön meg, s kislisszolna melleted a nagyvilágba, s van amelyik meg megijed a fénytől, mikor kinyitom a pajta ajtaját...

Van amelyik a kertben szépen nyugisan elvan, nasizik s minden, s van amelyik elbújik a garázsban valami mögé s úgy kell kikönyörögni onnan. (Ha rosszul viselkednek, mi ki szoktuk engedni őket a kertbe nappal, ne egyék egymás idegeit.)


A kicsik általában ijedősebbek, egymástól is félnek, ha úgy van. De pl az utcában elhaladó autó hangjához hozzá tudnak szokni.



Esetére mindenképp legyen bezárva, mert ha még a magát nagyon megvédő típus is, akkor is védtelenebb éjjel.



S ne csak úgy random kiengedd, mikor már nagy, hanem már kiskorában is "sétáltasd" kinnt. Vidd ki, tedd le a fűbe, hagyd kicsit enni, vedd fel, sétálj vele, mutasd be a többi állatnak, megint tedd le, nézd ahogy felfedezi a környezetet, vidd vissza. Másnap szintén.



Illetve jó lenne vigyázni azzal, hogy nehogy kiássa magát valahol. Mert a nyulak hajlamosak ásni, ha szökési szándékuk van. (s nincs tanult tehetetlenség)

2023. márc. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
#13 Attól még bármikor gondolhatnak egyet, és szerezhetnek, ahogy te is gondolkodsz a nyúlon.
2023. márc. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
79%
Fagyasztottat!
2023. márc. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Így ne legyen nyúl. Még ha össze is szoktatod a kutyával, a macskával nehéz lesz. Ha azzal is összeszoktatod, akkor gratula. De a nyúl nem fogja jól érezni magát, még ha nem is támadnak rá. Miért? Mert prédaállat!! Ráadásul társas lény, ami nem azt jelenti hogy a kutya és a macska a "társa", hanem egy másik nyúl!!!
2023. márc. 12. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
73%

Inkább még egy kutyus, vagy cicus. Nyulat ne.

A nyúl öntörvényű, nem kommunikál, nehezen idomítható (butus), nem lehet úgy megsimogatni, stb. mint a kutyát és cicát. Nem odavaló. Az én nyulamat félóráig kergettük minden este, amíg ketten-hárman nagy nehezen meg tudtuk fogni, hogy éjszakára ne maradjon kin, mert itt vannak ragadozók. Egyik este nem tudtam megfogni, reggelre megbetegedett (valamitől megijedhetett) - állatorvos kezelte -, de már nem lehetett megmenteni. Tanulságos.

2023. márc. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Hagyjuk már, hogy a nyuszi annyira buta. Persze nem olyan okos, mint az ember, de az intelligenciát nem a taníthatóságban mérjük. Ha neked azt mondom, hogy tigrisbukfencben ugorj át egy hullahopp karikán, te sem fogod szó nélkül megtenni. Még a saját családtagodnak sem biztos. Pedig a feladatot érted, csak makacs vagy. Ahogy te is írtad a nyuszi öntörvényű.

A menekülés, pedig szintén nem hülyeség, hanem életösztön. Ha utánad szaladna egy óriás lehet, hogy te is megijednél. A nyuszi zsákmányállat, alapvetően mindenben a veszélyt keresi, és pont ezért nem látod, ha beteg. A nyuszi, és a zsákmányállat kisemlősök úgynevezett tünetrejtő állatok. Ők pontosan tudják, hogy a ragadozó mindig a legkönnyebb prédára vadászik, vagyis a leggyengébb egyedre. Nem akarják gyengének mutatni magukat, ezért a végsőkig rejtegetik a tüneteiket. Ha már tüneteket mutat az azt jelenti, hogy annyira rosszul van, hogy nem tudja elrejteni, haldoklik. A nyúl valószínűleg már napokkal, hetekkel előbb beteg volt, csak egyszerűen elrejti a tüneteit. Az orvosoknak pedig pont ez a nehéz, mert mire látványos tüneteket mutat, addigra már leépült a szervezete. Bár tengerimalacnál hallottam, de egzotikus szakállatorvos mondta egyszer, hogy egy beteg tengerimalac boncolásakor látszott, hogy a szervei már olyan rossz állapotban voltak, hogy nem is teljesen értették, hogy hogyan tudott olyan sokáig életben maradni, úgy hogy amúgy előtte pár nappal jelentek meg a tünetek. Szóval a nyuszi esetén nagyon figyelni kell. A heti súlymérést azért ajánlják, mert a nyúl először az evést hagyja abba, ha beteg. Ugyanúgy odaáll a tányérjához mintha enne, de közben fogy. Persze egy kis ingadozástól nem megyünk a falnak, de ha folyamatosan, akár kicsit is lefelé mutat a tendencia, akkor érdemes betegségre gyanakodni. Ha nem bogyózik, vagy látványosan apró bogyói vannak, az pedig a bélleállás tünete is lehet. Ezenkívül a nyúlnak a hátsófogai kezdenek először túlnőni, ha az elsőkön látszik, akkor már hatalmas gond van. Bár szabad szemmel nem láthatóak a hátsófogak, de a nyúl rágás közben egyenletes ringómozgást végez. Persze ne stresszeljük egész nap, de heti egyszer megnézhetjük, hogy egy fűszálat hogyan nyammog el, ha pedig nem egyenletes ringó mozgást végez a szájával, akkor fogproblémára gyanakodhatunk. Azt hiszem, hogy azt már nem kell mondanom, hogyha bármi más tünetet látunk, gubbaszt, szokatlanul viselkedik, akkor mihamarabb látogassuk meg az állatorvost.


Egyébként azért nem érdemes nyulat ragadozó mellett tartani, mert fél tőle, stresszeli. Csak a nyuszi tünetrejtő állatként ezt egyáltalán nem mutatja ki, mert úgy érzi, hogy gyengének mutatja magát, a gyenge állat, meg hamar kaja lesz, mert könnyű préda. És pont ez tűnik úgy, hogy jól megvannak. Az ember nem látja a stressz tüneteit, ezért számára nem is létezik, pedig a nyuszi annyira félti az életét, hogy még félni sem mer. A stressz pedig gyengíti az immunrendszert, terheli a szervezetet, betegséget okoz, nem beszélve a pszichés teherről.

2023. márc. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Nyuszit nem teszünk össze más állatokkal, nagyon érzékenyek, behozhat a kinti macska olyan betegséget ami a nyuszira végzetes. Nyuszit oltani kell minden évben, kb 16ezer ft.

És mi lesz télen? Vagy ha esik az eső?

Ezt nem gondoltad át eléggé, csak egy boldogan szaladgáló nyuszit akarsz. Nagyon sok mérgező fű van egy kertben, átáhat a kerítés, kapu alatt stb stb.

2023. ápr. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!