Miért válogatja nagyon a tengerimalac a szénát, amit eddig szeretett?
Eddig nagyobb részét megette, de újabban ¾ része megy a kukába, csak kiszedegeti a tartóból és ott hagyja, sípol másikért.
Vegyek másik fajtát, váltogassam?
Sok van még ebből.
És melyik márkákat ajánljátok?
Most JR Farm van itthon ezelőtt meg VitaHerbal volt.
Ha a tengerimalac hirtelen elkezd nem enni, vagy jelentősen kevesebbet eszik, az utalhat betegségre is. Kakil rendesen? A tengerimalac belei a rosttól mozognak, ha nem eszik elég rostot, akkor leállhatnak és a bél mozgása hiányában nincs bélsár (vagy jelentősen kevesebb, kisebb méretűek). Ha nem eszik, akkor elég gyakori tünet a bélleállás, így hamarabb észrevehető, hogy valami gond van.
Az a baj, hogy a tengerimalac tünetrejtő állat. Ez azt jelenti, hogy az utolsó pillanatig úgy tesz mintha jól lenne, mert zsákmányállatként ösztönösen tudja, hogy a leggyengébbet kapják el először a ragadozók. Így ha valami gond van azt hamar észre kell venni, és a tengerimalacnál a leggyakoribb tünetek az étvágytalanság, fogyás, kaki hiánya, gubbasztás, de hirtelen étvágycsökkenés, kevesebb mozgás, sőt a kaki méretének látható csökkenése is tünet lehet. A legnagyobb probléma az, hogy ha a beteg tengerimalac néhány órán belül nem kap egzotikus állatorvosi segítséget, akkor valószínűleg nem marad életben (megfelelő tüneti kezeléssel talán tovább, de az csak időhúzásra jó, meg nem gyógyítja).
házipatika (az előbb említettem a tüneti kezelést, akkor tisztázom, hogy miről is beszéltem):
Aztán természetesen remélem nem nekem van igazam, de az gyanúra ad okot, hogy a szénát, amit szeret hirtelen nem eszi.
Így utólag írom, de a tengerimalac nem csak az éhség miatt eszi a szénát, hanem a rálépés is ingert vált ki belőle. Persze a szénatartóból is enni fog, de sokkal jobb lesz az étvágya, ha a földön van a széna. A fűevő állatoknak az a természetes ha a fű alattuk van, és nem fölöttük.
A másik, meg hogy egyedül van? A tengerimalac társas állat, így legalább egy társra van szüksége, ami nem ember. A tengerimalac sosem fogja tudni úgy elfogadni az ember társnak, mint a fajtársát. Hogy megjegyezzem egyébként a depresszió is okozhat étvágytalanságot, ami előfordul egyedül lévő tengerimalacoknál.
Ha nem is csak neked, de másnak is biztosan segít:
Tengerimalac Tudástár című sorozat:
https://www.youtube.com/playlist?list=PL9xL6lBNnFi3f8g1imDiF..
A Magyar Tengerimalac-Védő Közhasznú Egyesület (M. T. V. K. E.) weboldala (Magyarországon az egyik legmegbízhatóbb malacos oldal):
De eszik, sőt, ordít, hogy adjak még, mert abban már nincs neki finom. Napi 3* feltöltöm, kihuzigálja a tartóból, kb harmad részeit eszi meg. Eddig is ennyit evett, csak 2* elég volt tölteni és felét pazarolta csak el, nem a kétharmadát.
Kapott tyúkhúrt, egy kupeccal, azt mind megette elég hamar.
Nem beteg, ez tuti, meg ugyanúgy ugrándozik, futkosik, putyorog, jön simiért, csak annyi történt, hogy többet pazarol a szénából.
De akkor veszek mellé másik fajtákat és remélem jobb kedvvel eszi majd.
Társa elvileg szerdán érkezik, de ha mégsem, akkor két héten belül mindenképp.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!