Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Baj lenne, ha 2-3 hétig...

Baj lenne, ha 2-3 hétig egyedül lenne a 4 hónapos kislány tengerimalacom? Utána kapna egy néhány hetes kislány társat.

Figyelt kérdés
Bő 2 méteres a ketrec, nem lenne veszekedés, ha először övé az egész, aztán jön egy másik mellé? Illetve nem lenne baja, ha addig egyedül lenne? Bár én párban szerettem volna, lánytesókat, de most ő van csak és már régen gazdinál kéne lennie, de nem kell senkinek. Az újabb alomból kapna egy társat, ő addigra kb fél éves lesz.
2022. jún. 21. 11:37
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Vagy 3 lány is megvan 2 méteres ketrecben, korkülönbségekkel? Gondolom.
2022. jún. 21. 13:47
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Az ivartalan hím és ivaros nőstény páros tud a legjobban működni, de fontos, hogy minden esetben követni kell az összes szoktatás menetét, nem lehet csak úgy összetenni őket.

Igen a testvérek kiszámíthatatlanok, de nőstények esetben azért nagyobb az esély, hogy működne a dolog.

Sajnálom, hogy nem tudod megoldani az örökbe fogadást, mert kezdő gazdisként velük könnyebb dolgod lenne. A kereskedésnél pedig tényleg fennállnak a különböző betegségek.. Kívánom, hogy ne így legyen, de sajnos sok beteg malac kerül ki onnan. Készülj fel, hogy egy egyszerűbb betegség is költséges, az esetleges fogászati kezelés pedig egy életre szól. Mindezeket jól gondold át, mert bár kisállatok, mégis hatalmas a felelősség.

2022. jún. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok a felelősséggel.

Csak ez a párosítás dolog most eléggé megzavart.

Akkor úgy semmiképp nem jó, ha külön alom, de csak 2 hónap korkülönbség a két lány között? Akkor inkább tesók, vagy 6+ hónap korkülönbség?

2022. jún. 21. 14:10
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Inkább utóbbi.
2022. jún. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

oké, akkor holnap visszamegyek érte, ha meg már mégis elvitték, akkor majd a következő(nemsokára érkező) alomból hozok egyet. Akárhogy is lesz, utána megvárom a 6+hós különbséget, hogy biztosra menjek.

Hálás vagyok, hogy írtatok, így már tisztán látok, köszönöm.

2022. jún. 21. 18:12
 16/21 A kérdező kommentje:
De akkor ennyi idő alatt tuti nem lesz baja? Mármint, hogy egyedül lesz kb 3-4 hónapig. Vagy ha kicsit tudok hozni, mert Ő már nem lesz ott, akkor Ő meg 6-7 hónapig lenne egyedül, nem fog ebbe belehalni, ugye? Nem lesz semmi baja? 210*60*50 cm ketrec, emeletes-teraszos-hidas faházikó, 2 karton-fű alagút, egy hörcsögnek való lyukas farönk bújó, amit én szénával töltök meg, hogy elszórakozzon vele, míg kiszedegeti, persze külön rendes belső fa szénatartó is van, meg szalma fogkoptató és még egy függőágy és kerámia tálak, meg palackos itató, bár ez utóbbi kettő lényegtelen a kérdésemhez. Mindennap 2-3 órát tudok majd foglalkozni vele, de a nap többi részében félek, hogy szomorú, depis lesz és semmit nem fog csinálni, csak feküdni és depizni, meg muszájból enni.
2022. jún. 21. 18:34
 17/21 anonim ***** válasza:
63%
Ha tisztán látnál akkor nem vásárolnál kereskedésben állatot. Kérlek tenyésztőt keress fel...
2022. jún. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Az MTVKE-nél is hónapokig egyedül vannak a mentett malacok. Ivartalanítják őket, sokszor a betegségeiket kezelik ami nem két napig tart, pl egy fogbetegség vagy egy vesekő probléma. És csak akkor szoktatják össze egy másikkal, ha minden rendben van, és utána lesznek együtt gazdikeresők.

Nem ideális ha egyedül van, nyilván az már kínzás ha egyedül éli le az egész életét, de kibír néhány hónapot ha úgy hozza a helyzet.

2022. jún. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Oké, köszi.

Itt van már amúgy.

De még semmit nem evett, vagyis én úgy látom.

Hány óra múlva kezdhetek aggódni, ha nem eszik?

2022. jún. 22. 17:56
 20/21 A kérdező kommentje:
10-kor érkezett, már baromira féltem.
2022. jún. 22. 17:57
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!