Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hasmenés nyulaknál?

Hasmenés nyulaknál?

Figyelt kérdés
Hogyan tudjam kezelni a törpenyuszi hasmenését? Tegnap kaptam szegényt és este még semmi baja nem volt, s mára elkezdett menni a hasa, nagyon durván, pedig én azokat az ételeket adtam neki, amit előírtak. Egy kekszet találtam a dobozában amiben érkezett, valószínűleg a kiszállító tette oda, bele is volt rágva. Vajon attól lehet? Neten olvastam, hogy mehet a hasa, ha kekszet eszik. Nem tudom mit csináljak, ma állatorvoshoz se tudom vinni, holnap is egész nap dolgom lesz, tudna valaki segíteni?

2022. febr. 13. 07:52
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tippet! Sokszor hajol hátra miközben ül egyhelyben, akkor lehet amiatt, mert már eszi a kakit, nagyon sokat bogyózik, s mindig ráül, hogy ne lássam, eddig összeszedtem az összest de akkor, ha az kell neki nem piszkálom
2022. febr. 13. 10:07
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Igeen, ha azt látod hogy már eszi a kakit(lágybélsarat) az jó. Megeszi magának, mert duplán hasznosítja. :D Sőt, van hogy a sima bogyójukat iy megeszik. 😂

Ha egyszer-egyszer előfordul ilyen, akkor a több táp, friss fűszernövény, zöldség vagy gyümitől lehet. De az esetedben biztos a stressz, utazás miatt. Az enyém a hordozóba mindig bepisil, lágybélsarazik, ha megyünk bkv-val az állatorvoshoz.

Szerintem nyugi, nem lesz baja.

Sok boldog nyuszis évet, csodálatos teremtések.

2022. febr. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
65%
Ugyan én nem vagyok sem szakértö, sem állattartó, de én is arra gondoltam, hogy a szállítás miatt lehet stresszes a nyuszi. Az étkezés pedíg valóban csak a szalma + víz legyen. Erröl én is hallottam már.
2022. febr. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ja, és lemaradt, hogy egy általános orvosi vizsgálatot mihamarabb csináltassál. Hadd ismerje meg öt az orvos is.
2022. febr. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Igen, az állatorvosi vizsgálat mindenképpen szükséges. Csak egzotikus állatovoshoz vidd. Ha budapesten laksz focus vet és exopet a legjobbak.
2022. febr. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

El akartam vinni már a héten orvoshoz, csütörtökön, mert addig nem angyon van időm elmenni itthonról, csak megijedtem, mert ha nagy gond van akkor szarok a vizsgára, elsietek inkább vele...

Amúgy jól van, eszik, ugrál, nyalogat, barátkozik, csak ugye a akija kicsit megijesztett.

2022. febr. 13. 10:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!