Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengeri malac nyaron 25-30...

Tengeri malac nyaron 25-30 fokban a hazban nem artalmas nekik?

Figyelt kérdés
Most van eloszor tengerimalacom (malacaim), de azt olvastam nekik az idealis homerseklet a 17-25 fok. Viszont nyaron itt nagyon nagy a kanikula Magyarorszagon, hogy viselte a hoseget a ti malacaitok? Szeretnek elore felkeszulni.
2021. máj. 1. 20:56
 1/5 anonim ***** válasza:
33%
Hát hideg vizet tettem az akváriumba.
2021. máj. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Tepfal ***** válasza:
100%

Sajnos nem sokat tudtak (eddig) a malacokról, de szimpatikus volt, hogy gondoltál erre és szeretnél megfelelő környezetet biztosítani számukra, szóval utánakerestem kicsit, ezeket találtam:


A tengeri malacokra a 25 fok feletti hőmérséklet veszélyes, a 30 fok feletti pedig életveszélyes lehet, ezért fontos, hogy extrán odafigyelj a malacokra meleg időben. Két módon tudod segíteni őket: 1. Tarts a környezetüket a lehető leghidegebben és 2. Adj nekik sok folyadékot.

Néhány ötlet, hogy az elsőt hogyan tudod elérni:

- Mindenképpen árnyékos helyen legyen a ketrecük és húzd be a szobában a sötétítőfüggönyt/redőnyt, hogy minél kevesebb nap süssön be, és a szoba minél kevésbé melegedjen fel

- Amikor már nincs forróság, szellőztes, hagyd, hogy a levegő átjárja a szobát, kicserélődjön a meleg levegő hűvösebbre. Ha van ventillátorotok, ezzel is segítheted a légmozgást a szobában, de semmiképpen ne közvetlenül rájuk/ketrecükre "fújjon" a ventillátor.

- Ha nagyon nagy a forróság, betehetsz a ketrecükbe konyharuhába (vagy bármilyen más anyagba) csomagolt jégakkut, fagyott vizes palackot, stb. Figyelj rá oda, hogy ne tudják szétrágni (attól függően, hogy pontosan mit raksz be a tartalmuk, csomagolásuk káros lehet számukra) és időnkénd cseréld (illetve ha olyat raksz be, ami kiolvadva eláztatná a ketrecüket, akkor figyelj oda a cserére).

A másik fontos dolog ugye az volt, hogy legyen elegendő folyadékuk, ami azt jelenti, hogy mindig tudjanak inni, ha akarnak. Ellenőrizd sűrűn, hogy van-e vizük, sose legyen üres az itatójuk. Illetve adhatsz neki lédús gyümölcsöket, pl. dinnye, alma, uborka, csak ezeknél figyelj oda arra, hogy a nagy hőségben gyorsan megromlanak, ami veszélyes lehet nekik. Tehát ha rövid időn belül nem eszik meg, akkor vedd el tőlük (ketrecükből).


Ha ezekre odafigyelsz, akkor nem valószínű, hogy hőgutát kapna, viszont ha mégis így lenne, az a következőkből látszik:

- Apatetikusan fekszik az oldalán, és gyorsan, kicsiket lélegzik, a pulzusa gyors és alig tapintható.

A malac ilyenkor életveszélyes állapotban lehet és azonnal állatorvoshoz kell vinni. Addig is, a következőkkel próbálhatod megmenteni:

- Adj neki vizet

- Tedd a lábát hideg vízbe

- Csavard az állatot hideg, száraz anyagba (tegyél egy rongyot kis időre fagyasztóba és tekerd abba).

2021. máj. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mobilklímát állítottam abba a szobába, ahol vannak, mert nagyon szenvednének amúgy a melegtől. Amíg nem volt egy ideig, addig benedvesítettem a bundájukat, azt nagyon élvezték. :)
2021. máj. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A 2-es nagyon jókat írt, de óvatosan, mert a ketrecbe helyezett jégre ráfekszenek, és könnyen megfázhatnak. Alaposan be kell csomagolni, vagy a ketrec tetejére elhelyezni több darabot.
2021. máj. 2. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk a másik szobában van klíma, átnyitjuk az ajtót, hogy oda is menjen egy kis hűs. Mi a jégakut a ketrec alá (a műanyag alá) tesszük be, nem a ketrecbe. Így rá tud feküdni arra a helyre, ami hűs. Mindig figyelünk a friss vízre. Már az ötödik nyár jön, eddig semmi bajuk.
2021. máj. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!