Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Több nyuszi együtt?

Több nyuszi együtt?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy majdnem 1 éves bak törpenyulam. A szüleim régóta tenyésztenek házi nyulakat és egybe beleszerettem az egyik alomból. Sajnos mivel pici így nem lehet megállapítani hogy milyen nemű. Leo ( a törpenyulam) még nincs kiivartalanítva de hamarosan az is sorra kerül. Nem szeretném egy ketrecben tartani őket csak ha kiengedném a szobába mind a kettőt ellenének egymás mellett. Ha Leo ki lenne ivartalanítva és a pici nyuszi meg bak lenne neki mennének egymásnak ? Azt olvastam hogy akkor még fenn áll az esélye. De ha a pici nyuszi nőstény lenne és akkor is kiivartalanítanánk csak Leót az sem jó még? Nem hiszem hogy szüleim belemennének hogy a házi nyuszit kiivartalanítsuk csak a törpe nyuszim. ( Már egyszer megmutattam neki mert már ahhoz elég nagy de éreztem hogy majd megpróbálja “szeretgetni” :) ezért nem engedtem össze. Még így a végére ketrecnek is örülnék ha ötleteket tudna valaki írni. :D

#nyúl #törpenyúl #több nyuszi együtt
2021. márc. 18. 00:20
 1/4 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem ha mind a kettő ivartalanítva lenne, akkor is verekednének. A pici talán nem menne neki, de a nagyobb biztosan, mert egész életében úgy élt, hogy nincs ivartalanítva. Csak meglepődne mi történt vele.
2021. márc. 18. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez akkor működhet, ha mindketten ivartalanok, Leo legyen minél hamarabb megműtve, mert hónapokig tart, mire kiürülnek belőle a hormonok. Illetve valószínűleg csak akkor fognak összeszokni, ha a pici nyuszi lány.


Ha a picike is bak, akkor is van esély, de sokkal kevesebb. Ajánlom a Törpenyuszisok facebook csoportot, sokat segíthetnek az összeszoktatásban, hogy milyen módszerek vannak stb. (Azt ne említsd nekik, hogy a szüleid házinyuszikat tenyésztenek, a legtöbben ezt nem szeretik és szólhatnak érte.)

2021. márc. 18. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A házinyulat is ivartalanítani kell. Ha ivaros bak, akkor piszkálni fogja a törpenyuladat, ha ivaros nőstény, akkor meg állandóan álvemhes lehet tőle, meg védeni akarja a területét.

Ivaros nyúl nehezen tűr el másikat.

2021. márc. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Még gondolkozok, hogy lesz de sokat segítettetek. :)
2021. márc. 18. 07:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!