Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy lesz valaki elismert...

Hogy lesz valaki elismert tenyésztő hörcsögös körökben?

Figyelt kérdés

Valamelyik kérdésnél olvastam, hogy a hörcsögöknél valaki úgy lehet elismert tenyésztő, ha a hörcsögös közösség elismeri. De hogy lehet elérni, hogy elismerjék az embert?

Ha valaki nem támogatja a szaporítást, akkor azt mondja, hogy fúj szaporító, ezért nem veszek. Ha meg olyan ember vesz tőlem, akinek édes mindegy honnan származik, csak hörcsög legyen, akkor ő hiába szól az érdekemben, senki nem fog rá hallgatni, hiszen ő támogatja a szaporítást.



2020. okt. 14. 14:26
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Nem attól leszel hogy rád mondják. Attól leszel hogy megfelelő körülményeket biztosítasz az állataidnak, tájékoztatod a vásárlóidat, csak fajtiszta származási lapos hörcsöggel tenyésztesz, már a tartás terén is sok tapasztalatod van, érted a genetikájukat, viselkedésüket, ismered az fejlődésüket, biológiájukat. Ésatöbbi....
2020. okt. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

Van célod a tenyésztéssel, megfelelően tájékozott vagy a tartást illetően, ismered a betegségeket, a hörcsögeid felmenőit, tisztában vagy a genetikával. Adsz származási lapot.


Nálam még plusz pont egy igényes web/facebook oldal is.

2020. okt. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
13%

Az igen!!!


A hörcsögszaporító maffia töröltette a válaszomat.

2020. okt. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Tevenyereggyarto ***** válasza:
88%

#3


Hörcsögszaporító maffia :’D Az igen, a zsidó gyíkemberek csak árnyékai lehetnek ennek a bűnszervezetnek. Ugyan milyen államtitkokat osztottál meg velünk amit törölni kellett ?

2020. okt. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

Hörcsög maffia 😂😂

A chremtrailel valójában a hörcsögöket akarják kiírtani!!!!!

2020. okt. 15. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
20%

Ha annyira fontos neked az elismerés, facebookon van hörcsögös csoport. Ott nyald be magad a nagymenőknél. ( van vagy 3 pitsa, a többi birka issza a szavaikat)


De amúgy aki vesz tőled nem facebookon fog keresgélni, hanem jófogáson vagy terrapláza oldalon.

Ja, és egy származási lap miatt nem igazán fog neked senki 6000 Ft-ot fizetni egy hörcsögért.

Terrán is egészséges, szép hörcsögöket árulnak 1000 Ft-ért.

2020. okt. 15. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6%

6.-nak.


Hasonlót írtam én is, és törölték.


Kíváncsi vagyok, hogy a tiédet törlik-e a moderátorok, vagy a hörcsögmaffia.

2020. okt. 15. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
92%

Hörcsögmaffia :D

Már megérte felkelni

2020. okt. 15. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
83%

Jófogáson és terraplázán csak szaporított állatok vannak. Onnan felelősségteljes ember nem vesz hörcsögöt. Se mást.

Smallsteps és Pezsi (a 2 magyar tenyésztő) adnak származási lapot és csak leellenőrzött helyre adnak állatot. Várólista van náluk pedig "csak" fb oldaluk és weboldaluk van.

2020. okt. 17. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Sok idő eltelt, de visszanéztem a kérdéseimet és gondoltam sokat tanultam, reagálok. Már lemondtam a tenyésztésről, de tudom, hogy mi kell hozzá. Elsősorban magas szintű genetikai tudás, azóta letettem egy emelt szintű biológia érettségit és rájöttem, hogy genetikából is mennyit tudnak a tenyésztők, én magam biztosan nem ismerem annyira a hörcsögök tulajdonságait, annak öröklődését, mint ők, hozzájuk képest az alapokkal vagyok tisztában. Ezen kívül a tenyésztő adott faj tartásának szakértője, bár sokat foglalkoztam a hörcsögtartással, ők milliószor többet tudnak nálam.

Szóval a munkájuk nem abból áll, hogy papírral a kezükben pároztatják az állatokat, hanem komoly előmunka, tervezés van a pároztatás csak ennek eredménye. Ismerniük kell a felmenők tulajdonságait, a családban öröklődő tulajdonságok öröklődési mechanizmusát, a fenotípus megjelenését, előre meg kell tervezniük ezek tekintetében a megfelelő pároztatást több tulajdonságot és tulajdonságkombinációt figyelembe véve.

Ahhoz hogy tenyésztő lehess, meg igazából nem is Magyarországon kell bizonyítanod, hanem Európában. Magyarországon is belekezdhetsz, csak egyetlen tenyésztőtől szerzett állatokkal rövid időn belül odajutsz, hogy már csak rokonok vannak, így mindenképp kell a vérfrissítés külföldről. Tulajdonképpen ismeretséggel lehet ezt az egészet elkezdeni, kiállításokra jársz, vagy valamilyen módon megismerkedsz egy tenyésztővel, aki felkarolhat, ha be tudod bizonyítani, hogy megvan a tudásod a szakma végzéséhez, hiszen ez is egy szakma, amit meg kell tanulni.

jún. 16. 01:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!