Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit gondoltok a rágcsálóknak...

Mit gondoltok a rágcsálóknak való illatosított faforgácsról?

Figyelt kérdés
Lehet valami baja tőle a hörcsögömnek? Irritálhatja őt? Mi a jele az irritációnak? Sajnos egy ideig nem tudom kicserélni mert elvagyunk utazva falura és csak illatosított (eper illatú) faforgács volt az állatboltba.

2020. júl. 31. 15:42
1 2
 1/13 Salx Narval ***** válasza:
34%
Én nem kedveltem soha de egyszer úgy jártam mint te, csak kamillásat kaptam. Amúgy nagyon finom szitált cucc volt de nem igazi kamillával csak aromával. Semmi problémát nem okozott a törpehörimnél és azért a kamilla illat még nálam is belefért, bár mint írtam nem szeretem az aromásított cuccokat. Az eper kicsit fura lehet de baja biztosan nem lesz tőle, annyi eszük csak van, hogy nem használnak mérgeket. Minden esetre ezt követően bespájzoltam a megszokott jól bevált almokból.:D
2020. júl. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
Lehet baja. Folyamatosan irritálja az illatanyag.
2020. aug. 1. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Salx Narval ***** válasza:
25%
Most miért mondod, én kipróbáltam és ne okozott semmiféle irritációt, nem tüsszögött, nem vakarózott, nem volt feszült. Ami azt illeti belemennie sem lett volna muszáj mert kétszintes volt a ketrec nyugodtan kikerülhette volna ha nem érezte volna jól magát rajta. Jó mondjuk az illatot nem tudta volna kikerülni de azért a viselkedése biztos elárulta volna, hogy nem stimmel valami . Ha bármit is észrevettem volna hidd el azonnal kidobtam volna az egészet. Nem akarom én védeni az aromásított cuccokat én sem használom de valótlan rosszat sem szeretnék sejtetni senkivel irántuk, pláne, hogy próbáltam.
2020. aug. 1. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%

Nagyon nem jó nekik. Tényleg folyamatosan irritálják az orrukat. Az oké, hogy neked jó illata van meg nem zavar, de próbáld 0-24-ben közvetlen közelről szaglászni, máris nen lesz olyan kellemes. És a hörcsögnek még érzékenyebb is az orra mint a miénk.

Mostmár mindegy, de következő alkalommal natúr faforgács legyen. (Vagy papíralom, kevésbé allergizál, kényelmesebb is)

2020. aug. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
64%
Nem jó. Nagyon zavaró az érzékeny orrnak.
2020. aug. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Hát lehet hogy nem annyira kellemes neki, de kibírja. Ha van rá lehetőség fele- fele arányban rakj az illatosítottból és a simából úgy nem erős.( Ha még maradt valamennyi a régiből) ha nem akkor a viszonylag tiszta részből vegyél ki egy kicsit ( ezt amúgy külömben is kéne) és keverd a tiszta forgácsba. Úgy érezni fogja a saját szagát, és nem lesz ideges. Amúgy régen nekem is volt olyan hogy egyfajta volt és nem is vettem észre, csak itthon hogy zöldalma illatú. Amúgy semmi baja nem lett tőle, meg amúgy ha úgy vesszük ezeket megeszik, úgy hogy azért nem annyira ismeretlen nekik aa szag. Mondjuk ennek is biztos mű illata van de mindegy. Nem lesz tőle semmi baja, de azért legközelebb simát vegyél, az mégis csak jobb és természetesebb, de most úgy se lenne választásod, ha csak olyan volt)
2020. aug. 2. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%
Az enyém olyan rosszul lett tőle, mint aki bedrogozott, dülöngélt. Nem kaptam mást, mert a járvány idején volt, de mikor alomcsere után rosszul lett, bejártam pár uzletet, végül ki tudtam cserélni és rendbejött.
2020. aug. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Salx Narval ***** válasza:
20%
Ha ennyire eltérőek a tapasztalatok, nyilván rossz minőségű termékek is vannak forgalomban, másra nem tudok gondolni. A natúr almokat is ki kell ismerni, ott is találkoztam durvával, porossal. Nálunk az volt a jó, hogy amit kértem azt meghozatta a tulaj így ha bevált valami ahhoz később is hozzájutottam keresgélés nélkül. Mondhat bárki bármit attól, hogy valami natúr még nem biztos, hogy jó és az ami illatosított nem feltétlenül rossz, terméke válogatja. Mondjuk én alapból nem értem miért van egyáltalán szükség mesterséges illatosításra amikor annyi természetes könnyen hozzáférhető és viszonylag olcsó mezei, kerti, erdei növény is van, még a külföldről ideszállítottak sem drágák annyira, mint pl az afrik, kókusz rost, juta, bambusz, stb.
2020. aug. 3. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
42%
7-es voltam, nálunk sok alom fogy, mert van két tengerimalacunk is, nekik semmi bajuk nem volt a levendulás alomtól, a hörink viszont dzsungi, aki rosszul lett, szerintem az állat méretétől is függ és az egyéni érzékenységétől. Hörcsögnek ezért a saját tapasztalat alapján nem illatosítottat ajánlanék, de nagyobb rágcsáló valószínűleg jól tűri az illatosítottat is, bár én mindig natúrt választok, ha van lehetőség, csak pont a járvány kitörésekor teljesen kipucolták az emberek a környékbeli állatkereskedéseket.
2020. aug. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
46%
Mit gondolok? Azt hogy állatkínzás!
2020. aug. 5. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!