Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A családi házunk padlásterébe,...

A családi házunk padlásterébe, a cserép alatti szigetelésbe beköltözött valamilyen kisállat (görény vagy hasonló). Hogy szabaduljak meg állatbarát módon az álattól?

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne, hogy hogy szabadulhatnánk meg ettől az állattól, mivel igencsak zavaró ha éjjel vonulgat. Elsősorban valamilyen állatbarát megoldás érdekelne. Eddig őrölt borssal próbálkoztam (mármint szétszórni a "fészke" körül), és azzal hogy egész éjjel bekapcsolva hagytam a rádiót, kevés sikerrel. Mivel próbálkozhatnék, mit ajánlotok?
2008. nov. 19. 13:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is volt,de csak télen jött.Még a macskánkkal is összeverekedett.Az a baj, hogy nagyon rafinált állat.lehet kapni kisállat csapdát,ismerősömnek is van,de eddig nemjárt sikerrel vele.neki az állatokat is elvitte.ez szerintem az egyetlen állatbarát megoldás.Gazdasági boltokban lehet kapni.
2008. nov. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
58%
Én úgy hallottam valahol, hogy a görények és nyestek nemszeretik a kutyákat. Ahol járnak, alszanak kutyaszőrt kell szétszórni, és nem mernek többé visszamenni.
2008. nov. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nekunk is volt mar a fatartonkba pele bekoltozve(pele:kicsi mokus) Egyszer mikor mentem be a hangjukat hallottames egyszerre 8 kicsi mokust pillantootam meg
2008. nov. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Régebben én is hallottam, hogy valami mászkál fent, apa mondta, hogy biztos görény, hagyjuk szegénykét :P Azóta a macska jár be a tetóről bemászva, lehet, hogy miatta nemjönnek már ilyenek. Szerintem nem lesz baj, hacsak nincsenekek mondjuk csirkéitek, mert azokat megfogja és megöli.
2008. nov. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Maga az állat nem is lenne gond, mivel nem tartunk csirkéket, de nagyon zavaró, ha éjjel közlekedik, és a tetőtér szigetelésében járatokat fúr, aminek nem örülök. Megpróbálom még a kutyaszőrös megoldást, és egy hétre bekapcsolok egy kis rádiót a padlástérben, hátha beválik. Van a görénynek természetes ellensége?
2008. nov. 20. 08:48
 6/7 anonim ***** válasza:
szia,valoszinűleg a társbérlő egy nyest lessz...probálj szerezni kölcsön egy élvefogó csapdát...és jo messze elengedni..
2009. okt. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
egyszer azt hallottam a rádióban, hogy a nyestet a padlásról egy sima rádióval is el lehet űzni, mert mindig más hangja van, és ez idegesíti. kb. 1 napig kell zenélni neki.
2009. dec. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!