Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mit tegyek ha el van hízva a...

Mit tegyek ha el van hízva a teknősöm?

Figyelt kérdés
Túl etettem szegényt és látszik rajta, hogy el van hízva. Elég neki ha hagyom a kaja mennyiséget és többet mozgatom vagy csökkentsem az adagját is? Mennyi idő alatt fog látszani rajta a változás?

2019. jún. 17. 09:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Mennyit eszik?
2019. jún. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem ártana leìrni, hogy pontosan milyen fajta teknős (még az sem derült ki, hogy vízi vagy szárazföldi) mennyi idős, mit eszik.

Nem csak a mennyiség a lényeg, hanem hogy mit adsz neki is nagyon fontos. Pl a vízi teknősök a száraz teknőstàptòl és a szárított haltòl baromira elhízik és nem is lesz egeszseges, felpuhul a páncélja stb.

Vízi teknőst kizárólag friss vagy fagyasztott édesvízi apròhallal, vízi csigaval és egyéb vízi állatokkal kell etetni + nasinak néha kaphat rovarokat és puhatestűeket (ez sem szárított formában).

Illetve korlátlan mennyiségben vízi növényt is kaphat.

Ennyi. Ez is sokat számít.

Ami még fontos, hogy kb fej-nyak térfogatú kaját kapjon, felnőttként hetente 2x nagyjából.


Szárazföldi teknősnél más a szitu, ott sem mindegy mit kapnak. Ha az van neked, szívesen segítek abban is.

2019. jún. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

2# vagyok, mozgatás alatt mit értesz? Vizit tilos a lakásban kiengedni, neki csak nagyobb akváriummal vagy kerti tóval tudsz segíteni.

Szárazföldinél is ugye lehet növelni a helyét, jó, ha sokat mozognak.

2019. jún. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Illetve vìzinél az is megoldás lehet, hogy élő halat kapjon és neki kelljen elfogni. Lefàrasztja eléggé
2019. jún. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Sárgafülü ékszerteknősről van szó, 4 éves kb, elég pici, a páncél hossza 12-13cm szélessége pedig 10cm vagy kisebb (nem hagyta hogy lemérjem)

Mozgatás alatt pedig arra gondoltam, hogy innen nem messze van egy füves kis kert ahova levinném (nyilván figyelnék rá) csak nem tudom, hogy ez jó ötlet-e

A vizes hely növelése sajnos nem megoldható

2019. jún. 17. 14:41
 6/7 anonim ***** válasza:
Mit kap enni és mekkora akváriumba van?
2019. jún. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
50 literes akváriumban van, szárított ételt és zöldségeket
2019. jún. 22. 08:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!