Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogyan kell egy pici teknősbék...

Hogyan kell egy pici teknősbékát gondozni?

Figyelt kérdés
Tegnap kimentem az utcára és a kapu előtt megláttam egy pici teknőst (akkora mint egy nagyobb szőlőszem). Ki volt száradva szegény, alig mozgott, vagy nem tom mi volt a baja,úgy gondolom alig élt. Bevittem, öntöttem egy kisvödörbe vizet meg hagytam egy kis szárazföldet neki. Nappal kiteszem a napra. Úszkál meg szokott járkálni, jobban van most mint mikor rátaláltam. De igazából nem értek hozzá. Mit csináljak vele? Szabadon engedjem? Nehéz a tartása? Valaki legyen szives írja le hogy kell gondozni ezt a kis állatot (mivel kell etetni, miben kell tartani, meg minden ami a gondozáshoz tartozik) Ha a faját kérdezitek nem tudom milyen teknős.
2019. ápr. 25. 01:01
 1/3 anonim ***** válasza:
47%

Kezdeném avval, a teknős nem béka! :-) Egyszerűen teknős!

Mivel több faj létezik, igen eltérő életszükséglettel, így a legelső, tisztáznod kéne, milyen fajhoz tartozik!

Hazánkban egyetlen egy faj, a mocsári teknős él természetesen, a többi csak betelepített. Alapvetően vannak vízi és szárazföldiek, így nem mindegy, miként tartod!

Állatorvos tud segíteni a beazonosításban!


Én nem vagyok nagy szakértő, nekünk van egy Mór teknősünk pár éve. Az ő igényeit tudjuk. De tanácsot nem adnák, mert más fajnak mások az igényei.

Még annyit, a legtöbb védett fajta. A legtöbbet lehet tartani, de nem mindegyikkel lehet kereskedni! Egyes fajokat regisztrálnak a hatóságok, a mi mór tekink is rendelkezik törzskönyvvel, chippet is kap nemsokára, amit eléri a megfelelő méretet. (valószínű nyáron) Évente vinni kell szemlére is.

Ezt leszámítva nagyon kedveli az egész család! Azt mondják, nem kell simogatni, mint egy kutyát, macskát, nem is hallgat a nevére sem, ezt a mi tekink nem olvasta. :-) Amint meglátja valamelyikünket, már mászna ki a terráriumból. Kézből is elfogadja az ételt, szívesen eszi így is, manapság már nem is húzza be a fejét, sőt, tartja, hogy simogassuk meg. :) Még a kutyánkkal is jól kijönnek, de persze nem hagyjuk őket kettesben, ha kint van a teki. (jobb az óvatosság)

Szárazföldi állat, de hasáig érő vizében szeret pancsolni, mindig ki is pácsálja, figyelnünk kell, legyen neki ivóvize egész nap. Óramű pontossággal ébred reggel hatkor és zörög a kajáért. :-)


Sok sikert kívánunk! Majd írd meg, milyen fajta!

2019. ápr. 25. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Elküldtem a kérdés linkjét egy éjjel-nappal teknősökkel ba5zkolódó haveromnak, hamarosan jelentkezik.
2019. ápr. 25. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Gondolom én lennék a teknősöket baszkuráló haver.

Szóval. A kérdésre összetett a válasz és semmiképp se egy gyakorikerdesek post fog mindenre rávilágítani.

Az első kérdés, hogy milyen fajt találhattál? Hol laksz? Hol találtad pontosan?

Sajnos ma nagyon gyakori, hogy feleotlen faszok utcara dobnak allatokat. Egy kutya macska sír meg meghatò de egy hüllő csendben meghal.


A második kérdés: Biztos meg akarod tartani? Ez fajtól függően 20-30+ év felelősség.

Ha igen a válasz a második kérdésre írj valami elérhetőséget privátban.

Ha nem akkor vidd be a legközelebbi állat/vadaskertbe.Be kell fogadniuk.

2019. ápr. 25. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!